Gigabyte odhalil herní notebooky P56XT s GTX 1070 a Aero 15 s tenkým rámečkem displeje
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 2.6.2017

Společnost Gigabyte odhalila dva nové notebooky, které byly k vidění v rámci veletrhu Computex 2017 a cílí zejména na hráče. 

První novinkou je ryze hráčský model P56XT, který zaujme hlavně svojí vnitřní výbavou. V těle 15,6" notebooku je integrován procesor Intel Core i7-7700HQ společně s grafickou kartou GeForce GTX 1070. Displej zařízení má nativní rozlišení 4K UHD a je typu IPS. Všechny tyto komponenty jsou uložené do plastového šasi. Zajímavostí šasi je slot s odpojitelnou mechanikou, místo níž budeme moci do notebooku přidat další 2,5" SATA disk. 

 Gigabyte odhalil herní notebooky P56XT s GTX 1070 a Aero 15 s tenkým rámečkem displeje

Celkově tak notebook může nabídnout až čtyři disky. O chlazení komponent se stará patentovaný systém Gigabyte Supra-Cool a mezi další výbavou se objeví třeba RGB podsvícená klávesnice s možností nastavení podsvícení na každou klávesu. Napájení zajišťuje silná 91Wh baterie. Není tedy sporu o tom, že nepůjde o dvakrát kompaktní zařízení. Cenu notebooku zatím neznáme, nicméně na trh by měl dorazit koncem tohoto měsíce.

Druhá novinka působí o poznání zajímavěji, nebo alespoň co se vzhledu týče. Jedná se o model Aero 15, jehož zajímavostí je velice tenký rámeček 15,6" displeje s rozlišením Full HD v základu. Volba ale může padnout i na variantu s rozlišením 2160p (4K). Notebook ocení mimo hráčů možná také tvůrci grafického obsahu, jelikož displej nabídne možnost kalibrace barev s certifikací X-Rite Pantone Test. 

 Gigabyte odhalil herní notebooky P56XT s GTX 1070 a Aero 15 s tenkým rámečkem displeje

Vnitřní komponenty už zase tak oslnivé nejsou. Přesto notebook nabídne výkonný procesor Core i7-7700HQ v kombinaci s 16 GB pamětí DDR4 s taktem 2400 MHz (možnost rozšíření na 32 GB). Grafický výkon pak zajišťuje model GeForce GTX 1060 s 6 GB RAM. V notebook jsou také dva sloty M.2 pro SSD. Aero 15 bude k dostání v limetkově zelené, oranžové a černé barvě. Na trh dorazí během léta za cenu kolem 2 000 dolarů, tedy za necelých 57 000 Kč s daní. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Gigabyte  P56XT  Aero 15  notebook  herní  Nvidia  GeForce  Core i7  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.