Check Point varuje před malwarem DiamondFox
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.5.2017

Check Point ve spolupráci s TerbiumLabs, společností zaměřenou na informace a analýzy dark webu, rozkryl fungování nebezpečného malwaru DiamondFox.

V posledních letech roste na trhu s malwarem a kyberútoky nová úspěšná obchodní metoda, která dala vzniknout celému novému odvětví: Malware jako služba. Nyní se mohou i nováčci a začátečníci bez jakýchkoli technických znalostí snadno stát kyberzločinci. Ransomware, bankovní trójské koně a řadu dalších útočných nástrojů lze jednoduše koupit na fórech v temné části internetu. Navíc pro zaplacení lze využít nejrůznější platební metody, včetně anonymních plateb.

„DiamondFox je modulární botnet, který lze zakoupit na různých fórech dark netu, a je to jeden z aktuálně nejpopulárnějších malwarů jako služba. Názorně ukazuje výhody tohoto obchodního modelu. Zakoupením jediného produktu získají uživatelé přístup k plug-inům a mohou plánovat a spouštět nejrůznější kampaně. Od špionážních kampaní přes krádeže přihlašovacích údajů, které mohou být základem pro další finanční krádeže, a dokonce až po jednoduché a vysoce efektivní DDoS útoky,“ říká Petr Kadrmas, Secuity Engineer Eastern Europe, Check Point Software Technologies.

Navíc se zdá, že Edbitss, oficiální prodejce malwaru, investuje do dalších vylepšení, do aktualizací a oprav, které jsou následně pečlivě sdíleny s potenciálními kupci. Více informací najdete v reportu zde.

Check Point varuje před malwarem DiamondFoxTagy: Check Point  DiamondFox  malware  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.