Nové chytré žárovky od TP-Link lze ovládat chytrým telefonem
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.4.2017

TP-Link představuje na českém trhu chytré WiFi žárovky řady LB. Všechny modely jsou ovladatelné bezdrátově, stmívatelné a údajně až o 80 % energeticky méně náročné než klasické žárovky při stejném světelném toku. Výrobce nabízí žárovky s výkonem 8 až 11 W, což odpovídá přibližně tradičním žárovkám 50-75 W. Jednotlivé modely se liší i dalšími možnostmi, jako je nastavení teploty bílého nebo barevného odstínu světla.

Pomocí ovládací aplikace je možné měnit různé parametry osvětlení. Od prostého nastavení jasu (modely LB100 a 110) po barevnou teplotu (model LB120) či dokonce barevný odstín (LB130). Tímto způsobem lze vytvářet osvětlení pro specifické situace jako čtení, sledování televize, společenskou zábavu, odpočinek nebo spánek.

Chytré žárovky je možné řídit jednotlivě i po skupinách a nastavení pro různé situace si v aplikaci uložit jako scény, které lze jednoduše přepínat ručně nebo automaticky podle časového rozvrhu. Modely LB120 a LB130 navíc dokáží nejen automaticky rozsvěcet a zhasínat podle denní doby, ale také dennímu rytmu přizpůsobovat charakter světla, aby působilo co nejpříjemněji a nejpřirozeněji.

Nové chytré žárovky od TP-Link lze ovládat chytrým telefonem

Pro bezdrátové ovládání žárovek slouží aplikace Kasa pro zařízení se systémem Android (verze 4.1 nebo novější) nebo iOS (verze 8 nebo novější). Žárovky TP-Link řady LB lze rovněž spárovat s ovládacími zařízeními pro inteligentní domácnost Amazon Echo, Dot, Tap a dalšími, která podporují hlasové ovládání.

Nové chytré žárovky od TP-Link lze ovládat chytrým telefonem

Zdroj: TP-LinkTagy: TP-Link  Android  iOS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.