Výrobce herního příslušenství Mad Catz vyhlásil bankrot
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.4.2017

Společnost Mad Catz Interactive není na trhu herního příslušenství žádným nováčkem a její produkty se řadí mezi špičku v této oblasti. O to překvapivější je zpráva, podle které vedení firmy oficiálně oznámilo bankrot.

Mad Catz byla založena již v roce 1989. Od počátku se podnik specializoval na výrobu nejrůznějších počítačových ovladačů, her a různých periferií. O osmnáct let později prosperující firma pohltila menšího konkurenta Saitek, který se proslavil především výrobou nejrůznějších periférií pro simulátory.

Výrobci se dařilo a během následujících několika let si vytvořil doslova monopol na zařízení pro simulátory. Jenže pak se začala výrazněji prosazovat konkurence z Asie, která lákala uživatele na stále nižší ceny, a podniku nastaly krušné časy.

Mad Catz nespasil nakonec ani loňský prodej Saiteku, na kterém se dohodla s dalším velkým hráčem na poli počítačových periferií – firmou Logitech, a tak zástupci společnosti na začátku dubna vyhlásili bankrot a požádali o ochranu před věřiteli.

Výrobce herního příslušenství Mad Catz vyhlásil bankrot

ZdrojTagy: Mad Catz  Logitech  Saitek  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

19 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.