Nvidia FCAT VR: aplikace pro testování vašeho PC pro potřeby VR
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 15.3.2017

Nvidia představila svůj nový nástroj, který má uživatelům, nadšencům, recenzentům, ale i vývojářům a výrobcům hardwaru umožnit spolehlivě otestovat PC pro potřeby VR.

Jinými slovy slouží jako nástroj k testování her pro VR prostředí, což je u virtuální reality mimořádně důležité vzhledem k tomu, že jakékoliv zaseknutí obrazu a pokles počtu snímků za vteřinu v prostředí VR může mít nežádoucí účinky na oči a může dokonce vyvolávat nevolnost. Plynulost VR tedy musí být samozřejmostí, což právě FCAT VR může otestovat.

 Nvidia FCAT VR: aplikace pro testování vašeho PC pro potřeby VR

Jedná se navíc o první plnohodnotný nástroj pro testování aplikací pro virtuální realitu. FCAT VR umí správně číst údajně z ovladačů, umožňuje Event Traking přímo ve Windows (ETW) a má přímé spojení s rozhraními pro Oculus Rift a měřit může také výkon SteamVR pro HTC Vive pro přesná data na všech grafikách.

Díky datům, které FCAT VR poskytuje, můžou uživatelé tvořit grafy a analyzovat data o poklesech framerate a obecně odhalovat potenciální chyby ve hrách v prostředí VR. Nástroj navíc naštěstí není vázaný pouze na grafické karty od Nvidia. Stáhnout si ho lze ze stránek GeForce.com.

Zdroj: NvidiaTagy: Nvidia  FCAT VR  nástroj  test  framerate  VR  Oculus Rift  HTC Vive  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.