Samsung oficiálně představil osmijádrový Exynos 8895
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.2.2017

Exynos 8895 je první mobilní čipset společnosti Samsung, který je vytvořen 10nanometrovou FinFET výrobní technologií se zdokonalenou 3D tranzistorovou strukturou. Oproti předchůdci přináší o 27 % vyšší výkon, přičemž spotřeba energie má být o celých 40 % nižší v porovnání se 14nm technologií u Exynosu 8890.

Exynos 8895 je osmijádrový procesor složený ze čtyř vlastních jader Samsung druhé generace, která zajišťují vysoký výkon a dalších čtyř jader typu Cortex A53 pro nižší spotřebu energie. O grafický výkon se stará GPU jednotka ARM Mali-G71, přičemž jsou slibovány bleskurychlé reakce při používání virtuální reality v rozlišení 4K UHD. Díky přítomnosti MFC (Multi Format Codec) zvládne grafika nahrávání a přehrávání videí až ve 4K rozlišení se 120 fps.

Do čipsetu byl dále integrován gigabitový LTE modem s podporou pěti agregací (5CA). Zajišťovat by měl plynulý a stabilní tok dat rychlostí až 1 Gb/s (Cat.16) při stahování a až 150 Mb/s (Cat.13) v případě uploadu. Součástí nového Exynosu je i integrovaná jednotka pro zpracování obrazu (VPU), která dokáže rozpoznat a analyzovat předměty nebo pohyby, a tím pomáhá zlepšit záznam videa, pořizování panoramatického snímku a technologii přístrojového vidění.

 

Samsung oficiálně představil osmijádrový Exynos 8895 Samsung oficiálně představil osmijádrový Exynos 8895 Samsung oficiálně představil osmijádrový Exynos 8895

Čip také využívá samostatnou procesní jednotku pro rozšířené bezpečnostní opatření využívané pro mobilní platby, které rozeznává otisky prstů. V neposlední řadě Samsung zmiňuje i podporu mobilních pamětí typu LPDDR4x RAM, eMMC 5.1, UFS 2.1 a SD 3.0. Hlavní fotoaparát může mít rozlišení až 28 Mpx, v případě duální konfigurace je maximem kombinace 28 Mpx + 16 Mpx.

Přítomna je i podpora technologie Coherent Interconnect (SCI), díky které má nový čip integrovanou heterogenní stavbu systému, což má napomoci urychlení výpočtů umělé inteligence a umělé.

Nový Exynos 8895 je již ve výrobě, je tak stoprocentní, že se s ním vůbec poprvé setkáme v chystaném smartphonu Galaxy S8 (Plus).

Samsung oficiálně představil osmijádrový Exynos 8895

ZdrojTagy: Exynos 8895  Exynos  Android  Galaxy S8  Samsung  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.