Chrome OS zamíří do dalších typů zařízení
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 26.1.2017

Operační systém Chrome OS se po poměrně vlažném přijetí při jeho začátcích postupně probojovává do celé řady zařízení.

Výrobci tento jednoduchý operační systém stále častěji integrují do svých dostupných notebooků označovaných jako Chromebook, ale využívají ho už i na jiných platformách, jako jsou zařízení 2-in-1 a AiO počítače. Využití systému by však mělo do budoucna být ještě širokosáhlejší. 

Chrome OS zamíří do dalších typů zařízení

Ředitel společnosti Google pro produkty Android a Chrome Rejen Sheth prozradil, že Google v současnosti vylepšuje dotykové rozhraní systému Chrome OS, díky čemuž by se měl dostat také na zařízení s dotykovým displejem, čili hlavně tablety. Zároveň prohlašuje, že se Chromebooky postupně stávají mnohem všestrannějšími a dynamičtějšími zařízeními, než tomu bylo zpočátku. 

Brzy tedy můžeme očekávat také první tablety s Chrome OS, které dost možná ponesou označení Chrometab, nebo třeba Chromepad. Tento trend by ale mohl nasměrovat Chrome OS i na chytré telefony a tento systém by tak skutečně mohl zcela vytlačit Android. O vylepšení dotykového rozhraní svědčí i fakt, že na trh míří první konvertibilní Chromebooky, jako je třeba Chromebook Spin 11 od Aceru. 

Zdroj: NextPowerUpTagy: Google  Chrome OS  operační systém  tablet  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.