Samsung odhalil dva špičkové notebooky z nové herní série Notebook Odyssey
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.1.2017

Firma Samsung chce přijít na trh s novým mobilním herním počítačem s vysokým výkonem a možností výběru z 15,6, nebo 17,3palcového displeje.

Tento herní počin značky Samsung se jmenuje Notebook Odyssey a čítat bude zatím dva modely se stejným názvem, které se mírně liší vnitřní výbavou a zejména pak velikostí displeje. Oba typy displeje mají dobré pozorovací úhly, jas podsvícení až 300 nitů (280 u 15,6" verze) a rozlišení Full HD. Výrobce se dále chlubí nevšedním designem, exkluzivními funkcemi pro hráče, nebo třeba pokročilým systémem chlazení HexaFlow Vent. 

Samsung odhalil dva špičkové notebooky z nové herní série Notebook Odyssey

Mezi funkcemi pro hráče můžeme zmínit třeba ergonomicky zakřivené čepičky kláves, které mají u 17,3" modelu zakřivení hluboké 0,5 mm a u 15,6" prohlubeň o výšce 0,3 mm. Notebooky mají také podsvícení kláves. V případě 17,3" provedení si můžeme podsvícení individuálně nastavit na jednotlivé klávesy z celého spektra RGB. U 15,6palcové verze jsou odlišně podsvíceny pouze klávesy WASD. Mimo hardwarové prvky se můžeme těšit také na softwarové řešení pro peer-to-peer sdílení s jinými zařízeními, jako jsou třeba chytré telefony. 

Samsung odhalil dva špičkové notebooky z nové herní série Notebook Odyssey

Nejpodstatnější jsou ale samozřejmě specifikace vnitřní výbavy jednotlivých verzí. Na výběr bude hned z několika konfigurací zahrnujících i čtyřjádrové procesory Intel Core i7 rodiny Kaby Lake s TDP 45 W. Těm může v případě 17,3" verze sekundovat až 64 GB pamětí DDR4 2400 MHz ve čtyřech slotech a u 15,6" Notebook Odyssey až 32 GB DDR4-2133 ve dvou slotech. U 15,6palcového modelu můžeme počítat s grafikou GeForce GTX 1050 se 4 či 2 GB GDDR5. V případě většího provedení zatím Samsung nabízené grafiky neprozradil. Úložišě může kombinovat až 512GB PCIe (256 GB u 15,6") SSD a 1TB HDD. 

Samsung odhalil dva špičkové notebooky z nové herní série Notebook Odyssey

Rozdílná bude také kapacita baterie. U většího notebooku je 93 Wh a u menšího 43 Wh. Mezi konektory najdeme v obou případech porty USB 3.0, HDMI, síťový konektor, čtečku karet 3 v 1 a audio konektory. 15,6palcová varianta pak má navíc ještě porty USB 2.0, zatímco na těle 17,3" najdeme navíc porty Thunderbolt 3 s konektorem typu C. Cenu ani jednoho z modelů zatím neznáme. Obě varianty nabídnout černé provedení, ale u 15,6palcové budeme mít na výběr také bílé zpracování. Notebooky Odyssey by měly být k vidění v těchto dnech na veletrhu CES 2017. 

Samsung odhalil dva špičkové notebooky z nové herní série Notebook Odyssey

Zdroj: 1, 2Tagy: Samsung  Notebook Odyssey  herní  notebook  Intel  Core i7  Kaby Lake  CES 2017  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.