Špičkový Samsung Galaxy S8 se odhaluje
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.12.2016

Informace okolo nového Samsungu Galaxy S8 se stále množí a ty poslední jeho příznivce určitě potěší. Mimo toho, že bychom se měli dočkat výkonných procesorů, chytrého digitálního asistenta a kvalitnějšího displeje, zvýší se rapidně i kapacita operační paměti tohoto telefonu.

Není to tak dlouho, co se spekulovalo, že chystaný supersmartphone Galaxy S8 dostane 6 GB RAM. Podle nejnovějších informací ale „esosmička“ možná nabídne ještě o 2 GB více. Samsung ostatně 8GB paměti typu LPDDR4 vyrobené 10nm technologií představil v říjnu letošního roku. Jen pro připomenutí: současné modely S7 (edge) mají 4 GB RAM.

Samsung má v novém špičkovém Galaxy použít buď procesor Snapdragon 830 od Qualcommu, nebo vlastní čip Exynos 8895. Různé procesory budou určeny pro různé trhy. Displej má mít nadále QHD rozlišení, avšak proslýchá se, že výrobce použije nový Super AMOLED panel, který místo matice PenTile pracuje s klasickou RGB mřížkou. Výhodou nového zobrazovače má být kvalitnější obraz a i delší životnost.

Podle některých zpráv nebude vrcholnému Samsungu chybět ani stále rozšířenější dvojitý fotoaparát pro hrátky s hloubkou ostrosti. 16megapixelový snímač má doplňovat osmimegapixelový. Spekuluje se i o tom, že mechanické tlačítko pod displejem má zmizet a funkční tlačítka budou součásti displeje.

Původně se po fiasku s modelem Galaxy Note 7 spekulovalo, že by Samsung měl uvést svůj vrcholný model dříve, někdy začátkem roku. Nakonec ho ale ukáže až na jaře. Jako nejpravděpodobnější termín představení se zatím jeví duben.

 

Špičkový Samsung Galaxy S8 se odhaluje

Zdroj: PA



Tagy: Samsung  Galaxy S8  S8  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.12.2016 03:25:25   94.113.136.xxx 137
Nutno dodat, že Samsung po vzoru Applu plánuje také odstranit jack na sluchátka. Hovadina desetiletí! Když vynechám to, že mám drahé a kvalitní sluchátka s kabelem, která bych už nemohl využít (a takové má většina lidí, kteří rádi poslouchají hudbu), tak je také důležité brát v potaz kvalitu těch bezdrátových, kdy se můžou v domácnosti dva telefony klidně rušit, tak si představte třeba takový autobus, kde bude těch sluchátek několik, dále životnost baterie a její dobíjení > katastrofa. Zapomenete si dobít sluchátka a máte smůlu. Další věcí je třeba manipulace. V zimě s rukavicema jste bez šance třeba v MHD sundat tyto sluchátka nebo je nějak poupravit, prostě vám spadnout a můžete se plazit mezi lidma. Asi to vypadá kůl, ale krom toho "bezdrátu" jsou ve všem horší, než ty drátové (kvalita, manipulace, cena, dobíjení, rušení...). Samsungy nejvyšší řady Galaxy jsou dobré telefony a osobně je preferuju před Applem, ale bez jacku bych si to nekoupil ani za poloviční cenu.
Je to prostě nesmysl, ty telefony nejsou zdaleka tenčí o ten konektor, voděolnost se dá provézt i s tím viz. minulé modely. Jsou jen kecy, aby výrobci mohli začít vydělávat na drahých bezdrátech, protože v drátové konkurenci nemá Samsung ani Apple šanci, tak jdou na to takhle, kdy dovolí používat pouze jejich bezdrátová sluchátka a pošlou uživatele do zadnice.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

19 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.