QNAP TS-1635: NAS s 16 pozicemi pro disky a se dvěma porty sítě 10 GbE SFP+
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.11.2016

QNAP oficiálně představil šestnáctipozicový podnikový NAS TS-1635, který podporuje dvanáct pevných disků formátu 3,5" a čtyři 2,5" SSD k vytvoření prostoru pro ukládání velkých objemů dat.

TS-1635, vybavený čtyřjádrovým procesorem Annapurna Labs Alpine AL-514 (1,7 GHz), podporuje 4 GB/8 GB DDR3 RAM (navýšitelné až na 16 GB) a poskytuje hardwarově akcelerované šifrování s datovou propustností až 700 MB/s. S dvěma dedikovanými pozicemi pro disky 2,5“ na SSD caching a dvěma integrovanými porty sítě 10GbE SFP+ podává NAS rychlost čtení až 1 228 MB/s a rychlost zápisu až 874 MB/s, takže je ideální volbou pro uživatele usilující o vysokorychlostní přenos dat.

Díky podpoře VJBOD (Virtual JBOD) mohou uživatelé úložný prostor rozšířit za pomoci jiných QNAP NAS a vytvářet virtuální seznamy úložišť a svazky na virtuálních discích. Pro maximalizaci úložného prostoru lze připojit až dvě rozšiřující jednotky QNAP (UX-800P / UX-500P). Díky tomuto masivnímu kapacitnímu potenciálu je TS-1635 ideální zejména k ukládání videí z dozorovacích aplikací. Využitím jeho osmi bezplatných kanálů IP kamer (rozšířitelných na 40 kanálů dokoupením doplňujících licencí), mohou uživatelé implementovat profesionální centrum pro systém správy síťového video dozorování (VMS) se Surveillance Station na TS-1635.

TS-1635 podporuje sdílení souborů napříč platformami pro systémy Windows, Mac, a Linux/UNIX, takže slouží jako užitečné centralizované úložiště. Pro lepší účinnost nastavování práv je zajištěna podpora Windows AD, adresářových služeb LDAP a Windows ACL. Do aplikace Hybrid Backup Sync jsou integrovány také funkce zálohování, obnovení a synchronizace (prostřednictvím RTRR, Rsync, FTP nebo CIFS/SMB), které uživatelům umožňují účinně synchronizovat své zálohovací úlohy na jiné QNAP NAS, na vzdálené servery a na cloudová úložiště.

QNAP TS-1635 je dostupný již nyní. Cena začíná na zhruba 34 000 Kč.

QNAP TS-1635: NAS s 16 pozicemi pro disky a se dvěma porty sítě 10 GbE SFP+Tagy: NAS TS-1635  QNAP  NAS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.