Před pěti lety zemřel spoluzakladatel Applu Steve Jobs
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.10.2016

Dnes je tomu přesně pět let, co zemřel Steve Jobs, člověk s dokonalým instinktem a perfekcionista, který dal světu uživatelsky přívětivá mobilní zařízení.

Jobs byl spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Apple, jejíž produkty určovaly trendy ve vývoji počítačového průmyslu a která nevzhledné mobilní přístroje povýšila na stylové doplňky.

Steven Paul Jobs firmu Apple založil spolu se svým kamarádem Stevem Wozniakem v roce 1976 v jedné garáži v kalifornském Silicon Valley. Ještě před koncem 70. let sestavili svůj první počítač. Prorazili ale až s novou verzí, která se stala hitem a díky které Apple na začátku 80. let úspěšně vstoupil na burzu. Tehdy se staly z Jobse a Wozniaka milionáři.

Z Applu byl Jobs vyhozen v roce 1985, a to kvůli komerčnímu neúspěchu počítače Macintosh, který se místo složitých příkazů ovládal pomocí myši a menu. Zpět ke kormidlu skomírající firmy byl Jobs povolán v roce 1997. Společnost následně díky produktům jako iPod, iPhone nebo iPad přeměnil a vrátil do první ligy.

Apple je momentálně nejcennější značkou světa. Podle společnosti Interbrand její hodnota momentálně dosahuje 178 miliard dolarů (4,3 bilionu Kč).

Před pěti lety zemřel spoluzakladatel Applu Steve Jobs

Zdroj: CoMTagy: Apple  iPhone  Steve Jobs  Jobs  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.