Google odhalil svoji vlastní "VR platformu" Daydream
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 4.10.2016

Google využil včerejší tiskové konference k představení několika novinek, které chystá uvést na trh. Vyjma nového Chromecast s podporou 4K rozlišení a téměř dvakrát vyšším výkonem, nebo inteligentních Wi-Fi routerů a hlasových asistentů, byla zlatým hřebem konference platforma Daydream. 

Daydream je celkem trefným názvem pro platformu pro virtuální realitu, která je úzce spjatá také s představením nových modelů smartphonů Pixel. Jelikož právě pro ně bude přímo určen VR headset Googlu Daydream View, který by měl na trh přijít příští měsíc s cenovkou 79 dolarů (2 300 Kč s DPH) a ve třech barevných provedeních. Headset je prakticky celý vyrobený z elastického prodyšného materiálu pro pohodlné nošení a bude k němu dodáván jednoduchý ovladač se dvěma tlačítky, regulací hlasitosti, trackpadem a pohybovými snímači. 

 Google odhalil svoji vlastní \

Daydream View bohužel nepřichází s něčím úplně přelomovým. Jedná se totiž spíše o obdobu Samsung Gear VR, jejíž zásadní výhodou je právě zmíněný dodávaný ovladač. Do headsetu jsou také pohodlně ukrýt sluchátka s mikrofonem. Zpočátku by mělo být k dostání pouze tmavě šedé, břidlicové provedení. Červené a béžové provedení přijde na trh později.

Google odhalil svoji vlastní \

Předobjednávky Google začne přijímat již 20. října. První kusy by měly být expedovány během listopadu. 

 Google odhalil svoji vlastní \

Zdroj: 1, 2Tagy: Google  Daydream  Daydream View  VR headset  virtuální realita  platforma  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.