Internetová společnost Yahoo ohlásila masivní útok hackerů
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.9.2016

Americká internetová společnost Yahoo přiznala, že před dvěma lety hackeři ukradli z jejích serverů data o nejméně 500 milionech uživatelských účtů. Pachatelem byl podle všeho„útočník podporovaný státem“.

Firma zjistila průnik bezpečnostními systémy až při nedávné kontrole. Útočníci se zmocnili uživatelských jmen a hesel, e-mailových adres, telefonních čísel, odpovědí na kontrolní dotazy, které se užívají k ověření identity uživatele a dalších citlivých dat. K informacím o platebních kartách či bankovních účtech se útočníci údajně nedostali.

Přesto je situace je vážná a Yahoo proto vyzívá uživatele, aby si změnili svá přístupová jména a hesla, pokud tak od roku 2014 neučinili. Yahoo má s hackery problémy dlouhodobě. Letos v srpnu web Motherboard oznámil, že hacker s přezdívkou Peace ukradl ze serverů firmy o 200 milionech uživatelů a snažil se je prodat na internetu za tři bitcoiny.

Podle agentury Reuters je poslední zjištěný útok útok podobný těm, které v minulosti byly spojené s ruskými zpravodajskými službami.

Internetová společnost Yahoo ohlásila masivní útok hackerů

Zdroj: YahooTagy: hacker  Yahoo  účet  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.