MSI odhalilo podobu grafiky GeForce GTX 1070 Sea Hawk X chlazené AiO vodníkem
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 6.6.2016

Na webu MSI už jsou nyní k vidění první snímky připravované grafické karty GeForce GTX 1070 v provedení Sea Hawk X od tohoto výrobce.

MSI tuto verzi karty nabídne v provedení s all-in-one kapalinovým chladičem, za jehož výrobou stojí firma Corsair. Chladič se skládá ze samotného bloku s čerpadlem, který je schovaný do černobílého krytu. Blok vodního chlazení je pomocí hadic propojen se 120mm radiátorem s jedním větrákem. AiO chladič má na starosti pouze chlazení GPU. O zbylé komponenty jako jsou paměti a VRM se stará pasiv ochlazovaný jedním radiálním větrákem zapuštěným do krytu. Na spodku PCB karty najdeme také kovový backplate. 

 MSI odhalilo podobu grafiky GeForce GTX 1070 Sea Hawk X chlazené AiO vodníkem

Vzhledem k tomuto dosti výkonnému chladiči si mohlo MSI dovolit také slušné tovární přetaktování (v módu OC). Z referenčních 1506 MHz bude prý takt zvýšen na 1607 MHz, což je vlastně základní takt výkonnějšího modelu GTX 1080. S boost frekvencí však z karty dostaneme 1797 MHz, což by mělo být o 114 MHz více než u původního modelu. Také paměti by se měly dočkat zvýšení taktu a to o 100 MHz efektivně. Místo 8 GHz tak dostaneme 8,1 GHz. 

 MSI odhalilo podobu grafiky GeForce GTX 1070 Sea Hawk X chlazené AiO vodníkem

karta ponese 8192 MB pamětí GDDR5 s 256bitovou sběrnicí. Zadní panel nabídne porty DisplayPort 1.4, HDMi a dual-link DVI-D. Cenu tohoto speciálního provedení zatím výrobce neoznámil. Jejího vydání bychom se ale mohli dočkat už za pár dní. 

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  GeForce  GTX 1070  Sea Hawk X  grafická karta  GPU  vodní chlazení  AiO  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.