Zowie by BenQ vstupuje na český a slovenský trh eSport periférií
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.5.2016

BenQ a Zowie spojují své síly a představují pod názvem Zowie by BenQ portfolio produktů pro eSport. Takto označené profesionální herní monitory, myši, podložky a další příslušenství budou na českém a slovenském trhu dostupné již počátkem června. Později je budou následovat také klávesnice a headsety.

Specifikem značky Zowie je úzká specializace na herní příslušenství nejvyšší kvality pro profesionální hráče počítačových her. Tomu odpovídá i firemní zázemí, tvořené bývalými hráči, kteří mohou do každého produktu promítnout bohaté praktické zkušenosti a reálné požadavky na funkčnost i ergonomii.

Z širokého portfolia Zowie by BenQ se na českém a slovenském trhu objeví myši, rozdělené do tří typů dle držení, několik podložek pod myš, „skatez“ – vyměnitelné kluzné plochy pro myši a speciální vodítko pro kabel.

Později pak klávesnice, headsety a externí audio ovladač. Spojení s firmou BenQ také znamená postupný rebranding portfolia XL a RL série jejích monitorů a následné uvedení nových modelů s označením Zowie by BenQ.

Myši

Myši jsou vyvinuty na základě zpětné vazby od profesionálních hráčů s důrazem na vysokou úroveň ergonomie, která splňuje potřeby různého stylu držení. Vyrobeny jsou z kvalitních materiálů s využitím optických senzorů pro vysokou přesnost. K dispozici jsou tři varianty reflektující odlišné způsoby úchopu:

FK série je symetrická řada myší určená pro praváky i leváky. Nízký profil umožňuje držení „Claw“ se skrčenými prsty i „Palm“ s volně položenou dlaní a prsty. Přichází ve třech různých velikostech.

EC série navržena pro praváky nabízí vetší volnost pohybu v zápěstí. Zakulacená pravá strana a vyšší profil přináší vysoký uživatelský komfort. Na trhu je k dispozici ve dvou velikostech.

ZA série jsou symetrické myši pro praváky i leváky s volným držením dlaně a prstů na myši, tzv. typ „Calm“. Dostupné jsou ve třech velikostech.

Zowie by BenQ vstupuje na český a slovenský trh eSport periférií

Podložky

Podložky Zowie by BenQ nabízejí možnost dvou různých povrchových úprav. Obě verze disponují klouzavým povrchem s trojitě prošitými hranami, které odolávají třepení a prodlužují životnost.

TF-X série ve dvou velikostech je kombinací textilní a plastové podložky včetně zlepšené přilnavosti na každém povrchu.

SR série má nově navržený jemný povrch a pogumovanou základnu. Textilní varianta podložky pod myš je taktéž k dispozici ve dvou velikostech.

Skatez

Vyměnitelné kluzné plochy pro myš „skatez“ jsou vyrobeny ze 100% teflonu pro ideální skluz.

Zowie by BenQ vstupuje na český a slovenský trh eSport periférií

Camade

Vodítko pro kabel využívá pružinový mechanizmus pro uchycení kabelu zamezující zamotání či zauzlování. Masivní protiskluzová základna a gumová pojistka kabelu udrží vše na místě i při intenzivním hraní.

Monitory

Monitory Zowie by BenQ budou reprezentovány dvěma stávajícími přejmenovanými řadami eSport monitorů BenQ. Pro profesionální hráče je k dispozici série XL se speciálními herními funkcemi vylepšujícími obraz, technologiemi na ochranu zraku a bohatými možnostmi nastavení. Na běžné PC a konzolové hráče míří série RL se základními herními funkcemi a technologiemi na ochranu zraku.

První eSport periferie a příslušenství Zowie by BenQ budou v Čechách a na Slovensku k dispozici u vybraných prodejců v průběhu května a června letošního roku. eSport monitory BenQ se pod značkou Zowie by BenQ objeví ve třetím čtvrtletí.

Zowie by BenQ vstupuje na český a slovenský trh eSport periférií

Zdroj: BenQ TZTagy: Zowie  BenQ  Zowie by BenQ  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.