Nové solid-state disky Transcend SSD220S představeny
autor: Mirek Kočí , publikováno 17.5.2016

Transcend představuje novou řadu disků SSD220S ze segmentu entry-level. Pro začátek ji reprezentují provedení s kapacitou 240 GB a 480 GB.

Nové disky jsou velikosti 2,5 palce (tloušťka 7 mm) a využívají rozhraní SATA III 6 Gb/s. Jejich základem jsou čipy TLC a řadič Silicon Motion 2256KAB. U obou kapacitních provedení je maximální rychlost sekvenčního čtení 550 MB/s, a zápisu – 450 MB/s. Množství operací I/O pro vzorek 4K je na úrovni 80 000 IOPS.

Vysokého výkonu disků se povedlo dosáhnout díky technologii SLC caching. Tato technologie je založena na využití části každé NAND buňky jako vyrovnávací paměti fungující jako SLC. Kromě zlepšení výkonu technologie SLC caching zvyšuje také životnost disku.

Pro zajištění integrity dat disky využívají systém korekce chyb ECC založený na algoritmu LDPC. Je výrazně účinnější než běžné používaný algoritmus BCH. Chybět nemohou samozřejmě ani technologie TRIM, Garbage Collection, Intelligent Block Management a Wear-leveling.

Doporučené ceny disků SD220S činí 1 900 Kč pro provedení 240 GB a 3 500 Kč pro variantu 480 GB. Na obě SSD se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Nové solid-state disky Transcend SSD220S představeny

Zdroj: Transcend TZTagy: Transcend  SSD  SSD220S  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.