SilverStone nabídne PC skříň Raven Z s větším prostorem pro PSU
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 25.4.2016

Firma SilverStone chystá vydání vylepšené verze počítačové skříně typu SFF Raven Z. Toto nové provedení by se mělo na trhu objevit pod označením RVZ01B-E a nabídnout větší prostor pro napájecí zdroj. 

Konkrétně se výrobce rozhodl u vylepšené verze umožnit zákazníkům do skříně umístit napájecí zdroje typu ATX (PS/2) plné velikosti, namísto původních podporovaných PSU formátů SFX a SFX-L. Přesto, že se zvětší prostor pro zdroj, rozměry skříně zůstanou ponechány a budou činit 382 × 350 × 105 mm při hmotnosti zhruba 3,7 kilogramů. Nutno podotknout, že veškeré zdroje typu ATX do skříně stejně nevtěsnáme. Limitem je délka 150 mm, kterou některá PSU s výkonem nad 1000 wattů nesplňují. Kvůli vedení kabeláže však výrobce stejně doporučuje použití modelů s délkou do 140 mm.

 SilverStone nabídne PC skříň Raven Z s větším prostorem pro PSU

Kromě větších zdrojů do RVZ01B-E lze umístit základní desky formátů mini-ITX či mini-DTX, až čtyři 2,5" disky či tři 120mm větráky. Grafické karty mohou být dlouhé až 33 cm a chladič CPU může mít maximální výšku 83 mm. Čelní panel nabídne také dva porty USB 3.0 a dvojici audio konektorů. Zatím není jasné, kdy RVZ01B-E objeví na trhu, známe však už její cenu. 

 SilverStone nabídne PC skříň Raven Z s větším prostorem pro PSU

Ta by se měla pohybovat okolo 80 dolarů, tedy zhruba ve stejné cenové relaci jako u původní skříně. U nás by se mohla objevit za ceny od 2 300 do 3 000 Kč. 

Zdroj: Tom's HardwareTagy: SilverStone  Raven Z  RVZ01B-E  PC skříň  case  desktop  SFF  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
26.4.2016 14:44:04   46.36.36.xxx 00
No dobrý nesmysl "s délkou do 140 W", ale ta škatulka vypadá dobře, až na tu cenu.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.