Zotac odhalil "VR ready" mini PC Magnus EN980 s grafikou GTX 980
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 10.3.2016

Řada miniaturních počítačů Zbox se má ještě tento měsíc dočkat svého nevýkonnějšího přírůstku, který by měl zaujmout hlavně hráče. Mini PC je dokonce navrženo pro provozování headsetů pro virtuální realitu. 

Mozkem miniaturního počítače je pochopitelně procesor Intel Core 6. generace Skylake, který však zatím výrobce blíže neupřesnil. Na výběr možná bude z několika možných konfigurací. Všechny však budou mít společnou grafickou kartu, která je na tento typ počítače nezvykle výkonná. Jak jste si mohli vyvodit už z názvu, půjde o grafickou kartu GeForce GTX 980 od nVidie, což je téměř nejvýkonnější desktopová grafika tohoto výrobce na trhu. 

Výrobce zatím oficiálně PC nepředstavil a okolo něj zůstává spoustu neznámých. Nevíme například, jak velký ve skutečnosti bude. O chlazení komponent by se však podle prvních informací mělo starat předinstalované kapalinové chlazení. Z obrázku vrchního krytu mini-PC je patrné, že ventilátor radiátoru bude umístěný právě pod perforaci tohoto krytu. Výrobce však zmiňuje vodní chlazení zkombinované s odvodem tepla pomocí heatpipe. Není tedy zcela jasné, jak budou jednotlivé komponenty nakonec chlazeny a pasivní a kapalinové chlazení zkombinované. 

 Zotac odhalil \

Přesné specifikace týkající se dalších komponent mini-PC zatím neznáme, nicméně víme, že konektivita bude zahrnovat řadu portů USB 3.0 a minimálně jeden port USB 3.1 typu C, bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi 802.11ac či dvojici gigabitových síťových portů. Výrobce počítal také s možností zapojení více zobrazovacích zařízení. Tuto funkci mají na starosti čtyři výstupy s porty HDMI a DisplayPort. 

Na zbylé informace si budeme muset počkat až na Cebit 2016, nebo GDC 2016. Na obou akcích bude totiž Magnus EN980 k vidění.

Zdroj: techPowerUpTagy: Zotac  Zbox  Magnus EN980  mini PC  miniaturní počítač  Intel  Skylake  GeForce  GTX 980  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.3.2016 14:04:14   77.237.137.xxx 50
Nejsem si úplně jistý, zda tam bude GTX980... předchozí model EN970 také NEMÁ jak by napovídal název GTX970, ale GTX960M....

Je pak ještě verze SN970, ta má už klasickou GTX960 bez M. Ale GTX970 opravdu ne, jak by napovídal název.

Spíše to v té zprávě bude zbožné přání....

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.