Nokia dokončila prodej služby HERE německým automobilkám
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.12.2015

Nokia dokončila prodej své služby HERE zabývající se mapovými službami německým automobilkám BMW, Audi a Mercedes. Finský výrobce z obchodu bude mít čistý výnos 2,55 miliardy eur (68,9 miliardy Kč).

Akvizice měla být definitivně uzavřena v prvním čtvrtletí příštího roku. Nokia však ve čtvrtek uvedla, že se jí už podařilo získat souhlas všech regulačních úřadů.

Mapová služba HERE dodává data pro zjišťování polohy v téměř 200 zemích a ve více než 50 jazycích. Ve velkém ji využívají například internetové společnosti Amazon, Yahoo či Baidu. Největším soupeřem jí jsou mapy od Googlu. Menším konkurentem pak je nizozemská firma TomTom.

Technologie HERE v automobilech poslouží jednak jako systém výstrah, který řidiče vždy v aktuálním čase upozorní na nebezpečí nebo silniční zácpy, a jednak jsou dalším krokem ve vývoji samostatného řízení. Experti očekávají, že samořídící vozy se v příštím desetiletí stanou hlavním proudem v automobilovém průmyslu.

Po prodeji mapové služby Nokii zbývají ještě telekomunikační zařízení, které jsou její hlavní složkou činnosti, a patenty. Loni firma prodala svou divizi mobilů americkému Microsoftu.

Nokia dokončila prodej služby HERE německým automobilkám

Zdroj: ČTKTagy: Android  Here  iOS  nokia  Windows Phone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.