Qualcomm dnes představí Snapdragon 820. Už teď zdůrazňuje, že se nebude přehřívat
autor: Lucie Jiříková , publikováno 10.11.2015

Americká společnost Qualcomm dnes oficiálně představí čipset Snapdragon 820, který by měl vynikat vysokým výkonem i umírněnou energetickou náročností. 

Ještě před oznámením čipsetu však marketingový ředitel společnosti na svém Twitterovém účtu uvedl, že Snapdragon 820 se opravdu nebude přehřívat. Reagoval tím na problémy čipsetů Snapdragon 810, které se prokazatelně přehřívaly.

Qualcomm dnes představí Snapdragon 820. Už teď zdůrazňuje, že se nebude přehřívat

Otázkou je, zdali prohlášení o nepřehřívání čipsetu skutečně věřit. K předcházejícím problémům se Qualcomm nepřiznal. Namísto toho problém popíral, a to i přestože na něj poukázaly hromady nezávislých testů a výrobci smartphonů ho umírňovali aktualizacemi.

Proslýchá se, že Qualcomm Snapdragon 820 přinese čtyřjádrový procesor s vlastními CPU jádry a vysoce výkonný grafický čip Adreno 530. Práci výpočetní jednotky pak bude usměrňovat vlastní mikroprocesor, díky čemuž se dočkáme nižší spotřeby. Chybět by neměla ani podpora pro dual-channel LPDDR 4 RAM a LTE Cat. 10.

 

Na to, zdali se tyto dohady potvrdí, si ještě pár hodin musíme počkat. Qualcomm s předstihem uveřejnil pouze skutečnost, že Snapdragon 820 bude vyroben 14nm FinFET technologickým procesem společnosti Samsung. 

Zdroj: Phone ArenaTagy: qualcomm  snapdragon  snapdragon 820  oznámení  přehřívání  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.