Mini-ITX základní deska Asus ROG Maximus VIII Impact zamířila do prodeje
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 12.10.2015

Novinka herní řady Republic of Gamers v podobě mini-ITX základní desky Maximus VIII Impact nyní zamíří na pulty obchodů.

Tato deska sice nabídne kompaktní formát mini-ITX, nicméně její výbava odpovídá i požadavkům náročnějších hráčů. Založená je na čipové sadě Intel Z170 Express a tudíž je vybavená paticí LGA 1151 pro připojení procesoru 6. generace Intel Skylake. 

 Mini-ITX základní deska Asus ROG Maximus VIII Impact zamířila do prodeje

Maximus VIII Impact nabízí přes svoje malé rozměry vysoký "výkon" a solidní potenciál pro přetaktování. O tom svědčí třeba vertikálně připevněná digitální napájecí kaskáda Impact Power III. Zajímavostí je pak třeba také technologie Pro Clock, která je v podstatě speciálním BCLK generátorem navrženým pro procesory Skylake sloužícím k výraznému zvýšení taktu procesoru. 

 Mini-ITX základní deska Asus ROG Maximus VIII Impact zamířila do prodeje

Není jistě žádným překvapením, že na desku se povedlo vtěsnat pouze jeden slot PCIe 3.0 x16 pro připojení grafické karty společně se dvěma DIMM sloty sloužícími pro vložení paměťových modulů typu DDR4 s podporovaným taktem až 4133 MHz. Pro připojení disků mohou hráči využít čtyři tradiční porty SATA III (6 Gb/s) společně s jedním konektorem pro připojení SSD s rozhraním U.2.  

 Mini-ITX základní deska Asus ROG Maximus VIII Impact zamířila do prodeje

Nad slotem pro grafickou kartu Vaši pozornost určitě upoutá zvuková karta systému SupremeFX Impact III, která je mimo jiné vybavená indikačními diodami pro identifikaci správných konektorů, kvalitními audio komponentami, převodníkem z digitálního na analogový signál (DAC) ESS ES9023P, japonskými kondenzátory značky Nichicon, 2V sluchátkovým zesilovačem s funkcí Sonic SenseAmp, která automaticky detekuje a nastavuje headset v rozsahu mezi 32 a 600 ohmy. 

 Mini-ITX základní deska Asus ROG Maximus VIII Impact zamířila do prodeje

Jelikož se jedná o základní desku určenou hráčům, těšit se můžeme také na solidní řešení připojení k síti a internetu. To je zajištěno buď gigabitovým síťovým konektorem podporujícím technologie jako je GameFirst, která upřednostňuje data (pakety) přenášená spuštěnými hrami. Tento konektor je spravován čipem Intel I219-V. Desce však nechybí ani možnost připojení přes Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac a to hned v obou pásmech (2,4 i 5 GHz), navíc s podporou technologie vysokorychlostního připojení MU-MIMO. Na zadním panelu jsou ovšem k vidění dva šroubovací konektory pro antény. Druhá anténa slouží k připojení přes Bluetooth 4.1. 

 Mini-ITX základní deska Asus ROG Maximus VIII Impact zamířila do prodeje

Když už jsme na zadním panelu, zde najdeme kromě třech audio konektorů a síťových portů také čtyři porty USB 3.0, jeden konektor USB 3.1 typu A a jeden port USB 3.1 typu C. Zobrazovací výstupy zde zastupuje pouze konektor HDMI. Jediné, co doposud neznáme, je oficiální cena desky. Vzhledem k ceně předcházející generace by se však měla pohybovat někde nad hranicí 6 500 Kč. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Asus  ROG  Maximus VIII  Impact  základní deska  motherboard  Intel  Z170 Express  Skylake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.10.2015 16:27:01   178.143.135.xxx 01
presne na tuto som čakal ... teraz ešte full cover waterblock od EK ... 6600k ... nejakú malú grafiku ...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.