VoLTE od T-Mobile již podporují i další smartphony
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.9.2015

K Samsungu Galaxy S5 – prvnímu telefonu s podporou technologie VoLTE, kterou T-Mobile spustil jako první operátor v ČR a čtvrtý v Evropě - přibyly modely Microsoft Lumia 640 LTE, Sony Xperia Z3 a Sony Xperia Z3 Compact, Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge. Aktualizace firmwaru, která je pro VoLTE verzi nutná, byla již u nových telefonů ze strany výrobců zahájena.

VoLTE umožňuje IP hovory v síti LTE, čímž odpadá přepínání ze 4G do některé ze sítí starší generace k uskutečnění hlasového hovoru. Zákazník se tak zbaví zejména několikasekudové prodlevy před spojením hovoru. Další výhodou je lepší kvalita hovoru a nižší spotřeba energie pro volání, respektive delší výdrž baterie smartphonu. Důležité je také zmínit, že volání v LTE síti nespotřebovává datový limit a není za něj účtován žádný příplatek.

Volání přes VoLTE v síti operátora T-Mobile je zatím k dispozici pouze zákazníkům s paušály. Uživatelé předplacených karet Twist a služby Privátní podnikové sítě budou k VoLTE připojeni později.

Více informací o VoLTE najdete zde.

VoLTE od T-Mobile již podporují i další smartphony

Zdroj: T-MobileTagy: Android  T-Mobile  VoLTE  Windows Phone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.9.2015 22:55:20   62.84.155.xxx 30
Tak 640ka je uz nejaky ten patek venku a od startu s GDR2 ....
Co jsem se docetl, tak VoLTE podporoval uz W8.1 GDR1, ale GDR2 urcite ..... a GDR1 je na vsech WP, GDR2 oficialne asi jenom na 640, nejake dalsi lumie jenom v indii a nejake LG telefony jenom v USA. Trosku me zarazilo, ze 930ka pry nebude mit GDR2. Pry se to tam da dostat pres insider program, ale na to bych se vykaslal ...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.