Firma Leadtek představila dvojici profesionálních grafických karet Quadro
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 28.3.2015

Společnost Leadtek neprodává pouze grafické karty pro běžné desktopové počítače, ale ve své nabídce má i několik profesionálních grafik pro pracovní stanice, mezi něž se nyní zařadí také nové modely Quadro K1200 a Quadro M6000.

Tou první a zajímavější novinkou značky Leadtek je grafická karta Quadro M6000, která je postavená na GPU GM200, které využívá také současná vlajková loď firmy NVIDIA GTX TITAN X. Parametricky se M6000 od zmíněného nového TITANU prakticky vůbec neliší. Nabídne totiž 12 GB grafických pamětí využívajících 384bitovou sběrnici s propustností 317 GB/s. Výkon je potom reprezentovaný 3072 CUDA jádry.

 Firma Leadtek představila dvojici profesionálních grafických karet Quadro

Spotřeba a potažmo maximální navržený tepelný výkon činí 250 wattů. O zkrocení tohoto TDP se stará referenční chladič s radiálním ventilátorem. Karta je dvouslotová a její PCB je dlouhé necelých 27 cm. Její zadní panel je vybavený jedním portem DVI a čtveřicí DieplayPortů 1.2, díky čemuž k ní můžeme připojit monitory s rozlišením až 4096 × 2160 pixelů, které mohou běžet na obnovovací frekvenci 60 Hz. 

Firma Leadtek představila dvojici profesionálních grafických karet Quadro

Druhou novinkou, kterou Leadtek do své nabídky profesionálních grafik zahrnul je model Quadro K1200, který už je o něco starší. Jeho základem je GPU GM107 architektury Maxwell, které bylo využito také u grafických karet GTX 750 a 750 Ti. Tato karta nabídne 512 CUDA jader a 4 GB pamětí typu GDDR5. Ty využívají užší 128bitovou sběrnici. V tomto případě zabírá karta pouze jeden slot a její zadní panel nabídne pouze čtveřici konektorů mini-DispalyPort. Quadro K1200 potěší zejména svými menšími rozměry, ale také nižší spotřebou energie pouhých 45 wattů. Díky tomu ji může ochlazovat jednoduchý kompaktní chladič s jedním radiálním ventilátorem a hodí se tak do menších pracovních stanic. 

Firma Leadtek představila dvojici profesionálních grafických karet Quadro

Ceny obou nových přírůstků bohužel zatím výrobce neodtajnil. 

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Leadtek  Quadro  NVIDIA  M6000  K1200  profesionální  grafická karta  Maxwell  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.