Dell vylepšil svůj profesionální notebook Precision M3800, nově nabídne displej s UHD rozlišením
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.1.2015

Skutečně mobilních profesionálních pracovních stanic je na trhu skutečně poskrovnu. Jednou z nich se stal koncem loňského roku model Precision M3800 od společnosti Dell, který se nyní dočkal mírného vylepšení.

Hlavní výhodou a charakteristickým rysem této mobilní pracovní stanice je zejména působivý výkon, který však není vykoupen vysokou hmotností a robustností. Kromě výkonu se podle slov výrobce notebook pochlubí také výbornou mobilitou a vysokou spolehlivostí. 

Notebook Precision M3800 je ve všech provedeních vybavený čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 a profesionální grafickou kartou NVIDIA Quadro K1100M. Procesoru může sekundovat také až 16 GB operačních pamětí. To vše je "zabalené" v kompaktním těle s hmotností 1,88 kilogramu a tloušťkou pouhých 18 mm. 

Dell vylepšil svůj profesionální notebook Precision M3800, nově nabídne displej s UHD rozlišením

Nově je notebook k dostání také s 15,6palcovým displejem UltraSharp založeným na technologii IGZO2, který zvládne zobrazovat v nativním rozlišení 4K Ultra HD neboli 3840 × 2160 pixelů. Displej je navíc vybavený odolným sklem Corning Gorilla Glass NTB a je také multi-dotykový s možností ovládání až deseti prsty. 

Mezi další inovace oproti původním modelům patří také využití portu Thunderbolt 2, který by měl umožňovat přenos dat až rychlostí 20 Gb/s. Zákazníci si budou moci vybrat také variantu s předinstalovaným operačním systémem Ubuntu Linux. 

Nová verze Precision M3800 by měla být k dostání za částku začínající na 1850 euro, což je v přepočtu více než 51 000 Kč. 

Zdroj: Hardware.infoTagy: Dell  Precision  M3800  mobilní pracovní stanice  notebook  4K  UHD  15  6"  Intel  Core i7  NVIDIA Quadro K1100M  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.