Firma TP-LINK uvedla na náš trh nový sedmiportový USB rozbočovač UH720
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.1.2015

Společnost TP-LINK dnes v tiskové zprávě oznámila, že uvedla na český trh svůj nový USB rozbočovat nazvaný UH720, který nabízí rychlost přenosu dat až 5 Gb/s a možnost inteligentního napájení mobilních zařízení. 

Rozbočovač umožňuje současné připojení až sedmi externích zařízení současně prostřednictvím portů USB 3.0, které se pochlubí již zmíněnou (teoretickou) přenosovou rychlostí až 5 Gb/s, což je desetinásobek rychlosti staršího standardu USB 2.0. Pomocí rozbočovače si tak může uživatel snadno rozšířit počet USB portů pro připojení externích disků, flash disků, periferií, mobilních zařízení, fotoaparátů nebo třeba tiskáren. Všechny porty jsou samozřejmě také zpětně kompatibilní se starším standardem.

Firma TP-LINK uvedla na náš trh nový sedmiportový USB rozbočovač UH720

Model UH720 je zároveň vybavený také dvěma vyhrazenými napájecími porty (5V/2,4A), které nastavují nabíjecí proud podle požadavků připojeného mobilního zařízení s operačním systémem iOS či Android. To je zajištěno řídícím čipem rozbočovače, který by měl být schopen inteligentně rozpoznat připojené zařízení a přizpůsobit mu parametry nabíjení, aby proběhlo rychle a také šetrně. Tyto porty jsou umístěné na boku USB hubu. 

Firma TP-LINK uvedla na náš trh nový sedmiportový USB rozbočovač UH720

Dobrou zprávou je také to, že k provozu rozbočovače nejsou nutné žádné ovladače. Fungovat by přitom měl pod Windows XP/Vista/7/8/8.1, Mac OS X a Linux. O napájení samotného hubu se stará 12V adaptér a pro připojení k PC či notebooku slouží 1m USB kabel. 

Firma TP-LINK uvedla na náš trh nový sedmiportový USB rozbočovač UH720

Cena rozbočovače UH720 by se u nás měla pohybovat přibližně okolo 1 400 Kč. 

Zdroj: TZ TP-LINKTagy: TP-LINK  UH720  USB rozbočovač  USB hub  sedmiportový  USB 3.0  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.