BenQ chystá na CES 2015 představit nový 27" herní monitor s WQHD rozlišením a Adaptive Sync
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 19.12.2014

Konec roku se kvapem blíží, což znamená, že se zanedlouho bude konat další ročník veletrhu Consumer Electronics Show (CES), který se bude konat tradičně od 6. do 9. ledna. Jak už bývá zvykem, výrobci se již nyní snaží navnadit návštěvníky na novinky, které se chystají v rámci veletrhu představit. Podobný tah učinila také společnost BenQ, která si na veletrh přichystala představení svého nového monitoru XL2730Z. 

Mělo by se jednat o monitor zaměřený na hráče, který vychází ze současného vlajkového modelu XL2720Z. Přinese ale samozřejmě také řadu změn a vylepšení. XL2730Z bude podobně jako jeho předchůdce využívat 27" displej s typem panelu TN, který zajišťuje výbornou obnovovací frekvenci až 144 Hz a tudíž i extrémně nízkou dobu odezvy (GtG) 1 milisekunda. 

Mezi novinkami, které nový model přinese, by se mělo objevit například vyšší rozlišení. BenQ totiž svému novému modelu propůjčí nativní rozlišení WQHD neboli 2560 × 1440 pixelů. Současně nový model nabídne také podporu technologie Adaptive Sync, která by měla být "bezplatným" ekvivalentem G-SYNC od NVIDIA. 

BenQ chystá na CES 2015 představit nový 27\

Zbylé specifikace zatím výrobce tají, nicméně měli bychom se dočkat také přidaných sady funkcí RevolutionEyes, které zahrnují redukci blikání podsvícení displeje a "motion blur". Součástí sady technologií RevolutionEyes je také funkce "Black eQualizer", která přizpůsobuje černou barvu ve tmavých herních scénách. Pro rychlé nastavení monitoru poslouží také nástroj Gaming Refresh-rate Optimization Management, pomocí něhož lze měnit rozlišení, velikost obrazu a obnovovací frekvenci. 

O ceně zatím bohužel taky nic nevíme. Rozhodně se však nebude jednat o levnou záležitost, vzhledem k tomu, že se cena současného modelu XL2720Z pohybuje okolo 11 500 Kč.

Zdroj: Hardware.infoTagy: BenQ  XL2730Z  monitor  LCD  TN  WQHD  CES 2015  Adaptive Sync  27"  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.