Na portálu The Internet Archive si nyní můžete zahrát stovky starších arkádových her
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 2.11.2014

Internetový portál The Internet Archive přináší řadu zajímavostí z historie internetu a webových stránek, mezi nimiž nalezneme například také archiv vzhledu různých často indexovaných webových stránek Wayback Machine. Mezi novinky tohoto portálu patří také videoherní archiv Internet Arcade.

Jedná se o archiv tradičních video her ze 70. a 80. let minulého stolení, v němž nalezneme přibližně 900 známých i méně známých arkádových videoher, které si můžeme zahrát přímo ve webovém prohlížeči a zavzpomínat si tak na staré časy. 

Na portálu The Internet Archive si nyní můžete zahrát stovky starších arkádových her

V jednotlivých hrách mohou chybět některé prvky, jak si je můžete pamatovat z původních videoherních provedení, nebo zde může chybět zvuk a občas se objeví i nějaká chyba, což je zapříčiněno emulací. I tak nám však The Internet Archive zadarmo naservíroval slušnou porci tradičních a funkčních arkádovek, na nichž tým vývojářů JSMESS, který za sbírkou stojí, stále pracuje. 

Na portálu The Internet Archive si nyní můžete zahrát stovky starších arkádových her

Na tomto portálu si můžeme zahrát také emulované hry z různých herních konzolí jako je Sega Genesis či Atari 2600 v záložce Console Living Room, nebo si stáhnout některé starší počítačové hry pro DOS či Windows z minulých dvou dekád, jako je například Quake, Duke Nukem 3D či Thief's Adventure.

Zdroj: 1, 2Tagy: The Internet Archive  Internet Arcade  videohry  herní konzole  arkádové hry  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.