Licence Androidu přinesly firmě Microsoft v posledním roce více než miliardu dolarů
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 6.10.2014

Dokumenty ze soudního sporu mezi společnostmi Microsoft a Samsung odhalily, že Microsoft dostal v loňském roce (2013) za licence Android nejméně miliardu dolarů.

Přesto, že se Microsoft zaměřuje zejména na chytré telefony s operačním systémem Windows Phone, má řadu licenčních smluv týkajících se OS Android s velkými firmami jako je například Samsung. Ačkoliv by se mohlo zdát, že stoupající prodeje chytrých zařízení od Samsung s OS Android společnosti Microsoft nehrají do karet a snižují prodeje telefonů s Windows Phone, Microsoft to ve skutečnosti až tak nebolí. Měl by totiž podle podmínek dohody vzniklé v roce 2011 dostat podíl z každého prodaného smartphonu či tabletu od Samsung. 

Licence Androidu přinesly firmě Microsoft v posledním roce více než miliardu dolarů

Microsoft tak měl od samotného Samsung v roce 2013 přijmout za licenční poplatky více než miliardu dolarů. Spory mezi oběma giganty probíhají ve velice citlivé rovině, protože spolu oba výrobci již nějakou dobu úzce spolupracují na některých hardwarových i softwarových projektech. Nicméně bitva o patenty a licence pokračuje a Microsoft nehodlá nikterak ustoupit. Samsung se naopak obhajuje, že nákupem značky Nokia a s ním spojeným duševním vlastnictvím Microsoft porušil smluvní podmínky a dohoda mezi oběma společnostmi tím pozbývá platnosti.

Zdroj: DigitalTrendsTagy: Microsoft  Android  Samsung  soud  licence  patent  soudní spor  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.