ASRock láká prvními snímky základní desky X99 Extreme6
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 22.8.2014

Společnost ASRock doplňuje řadu chystaných základních desek založených na čipové sadě Intel X99 Extreme 6 o další model.

Kromě základních desek X99X Killer, X99M Killer a X99 WS, se tedy začátkem příštího měsíce můžeme těšit na další desku tohoto výrobce nazvanou X99 Extreme6. Tato deska je stejně jako model X99 WS vyvedena v kombinaci černé a modré barvy a je vybavena kvalitními komponentami SuperAlloy. 

ASRock láká prvními snímky základní desky X99 Extreme6

Na desce je umístěna patice LGA2011 ve třetí revizi s podporou připojení procesorů Haswell-E společně s osmi sloty pro připojení pamětí typu DDR4 s kapacitou až 128 GB. Mimoto zde nalezneme také deset tradičních portů SATA III (6Gb/s) a jeden konektor Ultra M.2, využívající rozhraní PCIe 3.0 x4. Nechybí ani trojice slotů PCI-Express x16 pro připojení grafických karet do konfigurace SLI či CrossFire. 

ASRock láká prvními snímky základní desky X99 Extreme6

Nový výtvor od ASRock nabídne také 7.1kanálové audio Purity Sound 2, dvojici gigabitových ethernetových portů (jeden řízen čipem Intel NIC), jeden kombinovaný konektor PS/2, dva zadní porty USB 2.0 a šestici portů USB 3.0. Na zadním panelu je umístěn také jeden port SATA a debug LED dioda.  

Zdroj: techPowerUpTagy: ASRock  X99 Extreme6  základní deska  motherboard  Intel  X99 Express  LGA2011  Haswell-E  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.