SilverStone uvede na trh svoji novou desktopovou ATX PC skříň Grandia GD10
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 12.8.2014

O představení této štíhlé ATX skříně jsme Vás informovali přibližně před měsícem a nyní konečně zamíří na pulty obchodů.

Pokud tedy uvažujete o stavbě štíhlého HTPC nebo třeba i herního PC v desktopové formě, mohla by být nová skříň Grandia GD10 od SilverStone pro Vás tím pravým. Vyjma hliníkových dvířek čelního panelu je hlavním použitým materiálem skříně ocel, což je znát i na hmotnosti, která je 4,8 kg. Rozměry této skříně jsou 442 × 171 × 362 mm, z čehož vyplývá, že jediným mírným limitem je prostor pro chladič procesoru. 

SilverStone uvede na trh svoji novou desktopovou ATX PC skříň Grandia GD10

Za čelním panelem je ukryta jedna 5,25palcová pozice pro mechaniku společně s jednou 2,5" a dvěma 3,5" pozicemi pro disky. Instalované základní desky mohou mít standardní i širší formát ATX (SSI-CEB). Na ně potom lze umístit rozšiřující a grafické karty s délkou až 31 cm. Zadní panel nabízí celkem sedm pozic pro karty. Prostor se najde i pro napájecí zdroj běžného formátu ATX. 

SilverStone uvede na trh svoji novou desktopovou ATX PC skříň Grandia GD10

O chlazení se stará trojice ventilátorů s průměrem 120mm. Vzduch je poměrně netradičně přiváděn z pravé strany pomocí dvou ventilátorů a odváděn jedním větrákem na straně levé. Všechny tři ventilátory by měly být poměrně tiché vzhledem k tomu, že se točí rychlostí 900 RPM. Mezi další výbavu se řadí například prachové filtry a čelní I/O panel se dvěma porty USB 3.0 a dvojicí audio konektorů pro sluchátka a mikrofon. 

SilverStone uvede na trh svoji novou desktopovou ATX PC skříň Grandia GD10

Doporučená koncová cena bez DPH by se měla pohybovat kolem 106 dolarů, což je v přepočtu přibližně 2 200 Kč. U nás bude tedy cena ještě vyšší a mohla by s DPH sahat lehce pod 3 000 Kč. GD10 bude k dostání od 18. srpna.

Zdroj: techPowerUpTagy: SilverStone  Grandia  GD10  PC skříň  case  desktop  ATX  HTPC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.