MSI láká zákazníky prvními snímky chystané základní desky X99S Gaming 9 AC
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 7.8.2014

Na své facebookové stránce MSI zveřejnilo první snímky své chystané základní desky s označením X99S Gaming 9 AC, která bude novou vlajkovou lodí herní série Gaming a bude vybavena paticí LGA2011-2.

Díky tomuto socketu bude deska určena pro procesory Intel Core i7 "Haswell-E" a bude u ní jako u jedné z prvních použito paměťové rozhraní DDR4. Deska bude, jak název napovídá, založená na čipové sadě Intel X99 Express a podle snímků by měla nabídnout celkem osm slotů DIMM pro připojení DDR4 pamětí do uspořádání quad-channel. 

MSI láká zákazníky prvními snímky chystané základní desky X99S Gaming 9 AC

Těšit bychom se měli také na pětici slotů PCI-Express 3.0 x16 s možností připojení čtyř grafických karet do konfigurace 4-way SLI či CrossFireX. Pro připojení disků by měl sloužit minimálně jeden M.2 slot a nové rozhraní SATA-Express. Kromě toho budeme moci využít také osmi klasických portů SATA III (6 Gb/s).  

MSI láká zákazníky prvními snímky chystané základní desky X99S Gaming 9 AC

Zadní panel potom nabídne osm portů USB 3.0, dva porty USB 2.0, kombinované rozhraní PS/2 a pětici audio konektorů. Nechybí ani gigabitvoý ethernetový port s dvojicí konektorů se závity pro našroubování antén Wi-Fi, které jsou řízeny síťovou kartou Killer E2200. Těšit se můžeme také na řadu funkcí pro overclocking. 

Zdroj: ExpreviewTagy: MSI  X99S Gaming AC  základní deska  motherboard  Intel  X99 Express  LGA2011-2  Haswell-E  DDR4  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.