GIGABYTE odhalil svoji sérii základních desek s čipsetem Z97 a H97
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 8.5.2014

Firma GIGABYTE dnes představila své nové základní desky 9. série, založené na čipových sadách Intel Z97 a H97 s podporou připojení 4. a. 5. (Haswell Refresh) generace procesorů Intel. 

Do portfolia byly přidané základní desky určené hráčům s označením G1 a Gaming, potom desky pro overclockery s označením SOC (Super OverClocking), černá edice Black Editon a řada desek Ultra Durable. Celkem GIGYBTE nabídne 34 nových modelů s čipovými sadami Z97 a H97.

 GIGABYTE odhalil svoji sérii základních desek s čipsetem Z97 a H97

Desky s označením G1 a Gaming byly navrženy tak, aby splnily náročné požadavky hráčů. Série se pyšní funkcemi a technologiemi jako je tzv. GIGABYTE AMP-UP audio nebo síťovými kartami Killer a Intel. K dostání bude několik základních desek G1 a Gaming, mezi něž patří i kompaktní mini-ITX model Z97N-Gaming 5. Všechny modely jsou stylizované v kombinaci černé a červené barvy. GIGABYTE nabídne celkem 12 herních modelů, z nichž je pět vybaveno čipovou sadou H97.

 GIGABYTE odhalil svoji sérii základních desek s čipsetem Z97 a H97

Další série označená jako SOC (Super OverClocking) je určena především náročným uživatelům a overclockerům a zahrnuje zatím pouze dva modely a to Z97X-SOC FORCE a Z97X-SOC. Oba modely jsou následovníky populární OC desky GIGABYTE Z87-OC. Oba modely se pochlubí celou řadu funkcí pro přetaktování, které by měly podle výrobce umožnit bezproblémové přetaktování i nezkušeným uživatelům. K dispozici je také možnost vypínání a zapínání jednotlivých slotů PCI-Express. Série SOC se nese v kombinaci oranžové a černé barvy

 GIGABYTE odhalil svoji sérii základních desek s čipsetem Z97 a H97

Další série je označená jako GIGABYTE Ultra Durable Black Edition. Jedná se o černou edici, tudíž je její PCB a sloty vyvedeny v černé barvě. Všechny modely by se měly pochlubit především vysokou stabilitou a spolehlivostí, která se potvrdila při testování probíhajícím v testovacím zařízení GIGABYTE v Nanpingu na Tchaj-wanu. Desky zde byly testovány při nepřetržitém provozu po dobu 168 hodin (7 dní). Pokud se stanete členy klubu Black Edition, dostanete navíc na desky prodlouženou záruku o jeden rok. V černé edici budou k dostání modely GA-Z97X-Gaming G1 WIFI-BK, GA-Z97X-UD5H-BK a GA-Z97X-UD3H-BK. 

 GIGABYTE odhalil svoji sérii základních desek s čipsetem Z97 a H97

Polední série je o něco lidovější, tedy určena spíše běžným uživatelům a podobně jako série Black Editon sází především na vysokou stabilitu. Jedná se o klasickou sérii Ultra Durable, která zahrnuje celkem sedmnáct modelů. U těchto modelů se nedá mluvit o jednoznačné barvě, která by je identifikovala. Některé jsou totiž vybaveny žlutými a některé červenými chladiči, popřípadě i šedými prvky. Kromě toho se můžeme těšit i na některé nové technologie jako je například rozhraní SATA Express či slot M.2 pro připojení SSD disků.

 GIGABYTE odhalil svoji sérii základních desek s čipsetem Z97 a H97

Vlajková loď celé této série je základní deska GA-Z97X-UD7 TH 2, která nabídne také dva porty Thunderbolt.  

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: GIGABYTE  základní desa  motherboard  Inte  Z97  H97  G1 Gaming  SOC  Black Edition  Ultra Durable  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.