BIOSTAR odhalil svoji první základní desku založenou na čipsetu Z97 Express
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 6.5.2014

Jedná se o novou mid-range základní desku označenou jako Hi-Fi Z97WE, která je založená na čipové sadě Intel Z97 Express a je vybavená paticí LGA 1150 s podporou připojení procesorů "Haswell Refresh"

Deska se může pochlubit přijatelnou cenou, která by se měla pohybovat kolem 150 dolarů (3 000 Kč), a je vhodná i pro přetaktování. Hi-Fi Z97WE je napájena pomocí kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Napájecí kaskáda procesoru je 10fázová. Dále je deska vybavena čtyřmi DIMM sloty pro připojení DDR3 pamětí a dvěma sloty PCI-Express 3.0 x16 (když jsou oba zaplněné x8/x8). Mezi další sloty desky patří dvojice PCI-Express 2.0 x1 a starší PCI pro rozšiřující karty.  

BIOSTAR odhalil svoji první základní desku založenou na čipsetu Z97 Express 

Se samotným PCH Z97 Express je propojených šest portů SATA III (6 Gb/s), které slouží k připojení HDD či SSD disků. Deska nabídne také jeden slot M.2 (10 Gb/s) pro SSD disky. Na zadním panelu jsou k vidění čtyři porty USB 3.0, pět audio konektorů, dvojice síťových portů RJ45, dva porty USB 2.0, zobrazovací výstupy HDMI, dual-link DVI a D-Sub a konektor PS/2 pro připojení klávesnice. 

 BIOSTAR odhalil svoji první základní desku založenou na čipsetu Z97 Express

Jelikož se jedná o desku ze série Hi-Fi, pochlubí se také solidní audio výbavou. Za zmínku stojí například sluchátkový zesilovač. Jak jsem již zmínil, deska nabídne i několik OC funkcí, informační debug LED diody, fyzická tlačítka pro zapnutí, restart a také odnímatelný BIOS EEPROM čip. Ke konfiguraci desky potom poslouží AMI UEFI BIOS.  

Zdroj: TechPowerUpTagy: BIOSTAR  Hi-Gi Z97WE  základní deska  motherboard  Intel  Z97 Express  LGA 1150  Haswell Refresh  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.