MSI oznámilo vydání základní desky A88X-G41 PC Mate se socketem FM2+
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 7.4.2014

MSI dnes vydává novou mid-range základní desku formátu ATX, která je založená na čipové sadě A88X a nabídne patici procesoru FM2+.

O napájení desky se stará 5fázové VRM, které napájí zmíněnou patici a připojený procesor. Přívod elektrické energie je zajištěn pomocí kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Kromě toho je deska vybavena také dvěma DIMM sloty pro připojení operačních pamětí DDR3 s podporou připojení dual-channel pamětí s kapacitou až 32 GB a frekvencí až 1866 Mhz. Pro připojení grafické karty potom může posloužit jeden slot PCI-Express 3.0 x16 a jeden slot PCI-Express 2.0 x4, který je napojen na samotný čipset. 

 MSI oznámilo vydání základní desky A88X-G41 PC Mate se socketem FM2+

K připojení úložných zařízení je A88X-G41 PC Mate vybavena šesti porty SATA III (6 Gb/s) i přesto, že samotné FCH A88X podporuje celkem osm těchto rozhraní. Dále se dočkáme také čtveřice portů USB 3.0, z nichž dva jsou umístěny na zadním panelu a dva na samotné desce. Podobně na tom jsou konektory USB 2.0, kterých je celkem deset a čtyři najdeme na zadním panelu. 

 MSI oznámilo vydání základní desky A88X-G41 PC Mate se socketem FM2+

Deska nabídne také starší, dnes již méně používané, konektory jako je LPT a COM (na desce). Zobrazovací výstupy zahrnují porty dual-link DVI, D-Sub a HDMI. Pro připojení sluchátek či reproduktorů poslouží tři zdířky 6kanálového HD audia. K připojení k síti slouží tradičně jeden gigabitový ethernetový port. A88X-G41 PC Mate lze konfigurovat pomocí systému AMI UEFI BIOS

 MSI oznámilo vydání základní desky A88X-G41 PC Mate se socketem FM2+

A88X-G41 PC Mate je již k dostání i u nás a její cena se pohybuje kolem 1 650 Kč

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  A88X-G41 PC Mate  základní deska  motherboard  A88X  AMD  FM2+  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.