Společnost KINGMAX představila sérii SDXC/SDHC paměťových karet PRO Extreme 600X
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 10.3.2014

Firma KINGMAX uvádí na trh novou sérii paměťových karet formátů SDXC a SDHC, které nesou označení PRO Extreme 600X a jsou určeny především pro fotografy a kameramany. 

Jedná se o velice rychlé SD karty, které jsou ideálním nástrojem pro pořizování snímků a videí ve vysokém rozlišení. Tato modernizovaná verze SD karet se pochlubí rychlostním standardem UHS-I Speed Class 3, který zaručuje rychlost zápisu větší než 30 MB/s. Skutečná rychlost čtení karet by měla dosahovat 90 MB/s a rychlost zápisu až 40 MB/s

 Společnost KINGMAX představila sérii SDXC/SDHC paměťových karet PRO Extreme 600X

Karty této série budou k dostání nejdříve v kapacitách 32 a 64 GB. V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat také kapacit 128 a 256 GB. Karty jsou tedy vhodné i pro natáčení videa v kvalitě Full HD (1080p), Ultra HD (2160p) či 3D obsahu. Všechny modely by měly mít také dostatečnou šířku pásma pro záznam a přehrávání 4K2K video obsahu. Rozměry nových karet jsou 32 × 24 × 2,1 mm a jejich provozní teploty se pohybují mezi -25 ℃ a 85 ℃. Karty pracují s provozním napětím 3,3 V. 

 Společnost KINGMAX představila sérii SDXC/SDHC paměťových karet PRO Extreme 600X

SDXC modely využívají souborový systém exFAT, zatímco SDHC modely využívají starší souborový systém FAT32. Série PRO Extreme 600X se pochlubí také vestavěným systémem pro detekování a opravu chyb při přenosu dat Error Correcting Code (ECC). Podporována je také technologie Content Protection for Recordable Media (CPRM).

Ceny jednotlivých modelů zatím nejsou známy.

Zdroj: HardwarezoneTagy: KINGMAX  PRO Extreme 600X  SDXC  SDHC  paměťová karta  memory card  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.