Galaxy představuje GeForce GTX 780 HOF s bílým PCB
autor: Aleš Kaňák , publikováno 29.7.2013

Společnost Galaxy, přední výrobce grafických karet a inovátor, dnes oznámil vydání nové grafické karty GeForce GTX 780 HOF.

Galaxy GeForce GTX 780 HOF (Hall of Fame) není žádnou tuctovou grafickou kartou. Jedná se o novou vlajkovou loď výrobce, která zakládá na nereferenčním návrhu tištěného spoje. Na bílém PCB se rozprostírá kvalitní 8 + 2 fázové napájení, které se skládá z PowIRstate DrMOS 4.0 čipů a kontroléru CHL8318.

Galaxy představuje GeForce GTX 780 HOF s bílým PCB

Nejenom díky tomu může grafické jádro GK110-300-A2 kmitat na frekvenci 1006/1058 MHz. Připomeňme si, že referenční karty mají takt 863/900 MHz (základní frekvence / boost). Karta je dále vybavena 3 GB grafické paměti typu GDDR5 a 384bitové šířce. Chlazení je rovněž speciální. Galaxy zde vůbec poprvé použil HVCP, neboli hybridní vapor chamber s heatpipe trubicemi.

Galaxy představuje GeForce GTX 780 HOF s bílým PCB

Za zmínku stojí také speciální tlačítko (Hyper Boost), které navýší takty a rychlost ventilátorů, a tím naroste i grafický výkon o dalších 8%. Díky této funkci bylo s touto kartou již pokořeno několik světových rekordů v grafických benchmarcích. O ceně však tisková zpráva neinformuje.

Zdroj: TechPowerUp!Tagy: Galaxy GeForce GTX 780 HOF  Hall of Fame  nVidia  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

22 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.