Devolo powerline adaptér vhodný pro venkovní i vnitřní Wi-Fi
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.6.2013

Powerline adaptéry jsou, jak jistě víte, zařízení, která se připojí do běžné elektrické zásuvky a poskytují tak připojení k Ethernet síti nebo k vytvoření Wi-Fi.

Společnost Devolo nyní vydává svůj nový dLAN 500 WiFi Starter kit, který umožňuje vytvoření bezdrátové sítě, která může fungovat i ve venkovním prostředí. Jeden adaptér se připojí do zásuvky a je propojen s vaším routerem a poté je signál přenášen pomocí elektrické sítě k druhému adaptéru. 

Souprava je údajně určena i pro laickou veřejnost, tudíž je zaručena snadná instalace a také je dodávána se standardním síťovým jménem a heslem, které je přidáno do balení. Uživatelé tedy nejsou nuceni instalovat, resp. konfigurovat vlastní bezdrátovou síť, protože ta je již vytvořena. 

Devolo powerline adaptér vhodný pro venkovní i vnitřní Wi-Fi

Devolo dLAN 500 WiFi Starter souprava má doporučenou cenu 99,90 euro (téměř 2 600 korun) a skládá se z jednoho adaptéru a jedné přípojky k modemu či routeru. Souprava skláídající se ze dvou adaptérů a přípojky bude stát 149,9 euro (tedy skoro 3 900 korun). Samostatné adaptéry by mělo být možné zakoupit za cenu 69,90 (1 800 Kč).

Zdroj: Hardware.info


Tagy: Devolo  dLAN 500 WiFi Staret  powerline adaptér  Wi-Fi  souprava  router  Wi-Fi vysílač  elektrická síť  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.