Thermaltake představil Water 3.0 řadu AIO chladičů CPU
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 26.4.2013

Pro nadšence do kapalinového chlazení a milovníky tichých PC, ale i pro běžné uživatele, přináší Thermaltake novou sérii chladičů procesoru. 

Thermaltake představil novou sérii All-In-One Licquid Cooling Systém (LCS) Water 3.0. Tuto sérii tvoří tři chladiče a to Water 3.0 Extreme, Water 3.0 Pro a Water 3.0 Performer. Díky těmto jednoduchým (jak na instalaci, tak na správu) chladičům si můžete užívat lepší výkon chlazení vašeho CPU, přičemž eliminujete hluk, který vydávají běžné chladiče.

Thermaltake představil Water 3.0 řadu AIO chladičů CPU

Celá Water 3.0 série je založena na chladící ploše bloku na bázi mědi pro lepší tepelnou vodivost, výkonném čerpadlu pro rychlou cirkulaci vody a na dvojitých 12 cm ventilátorech. Ventilátory zajistí dostatečné proudění vzduchu pro rychlejší odvod tepla, resp. ochlazování celého systému. Kapalina je přiváděna a odváděna dvěma gumovými trubicemi (resp. hadicemi), které zabraňují odpařování kapaliny. Každý radiátor, vyrobený převážně z hliníku, má potom jinou specifikaci výkonu. Všechny produkty ze série Water 3.0 jsou také dodávány se software pro OS Windows, který nám umožní monitorovat teploty a přizpůsobit celou řadu parametrů chladičů včetně otáček čerpadla, požadované teploty či rychlosti ventilátorů.

Thermaltake představil Water 3.0 řadu AIO chladičů CPU

Nyní něco k jednotlivým modelům. Water 3.0 Extreme má speciálně navržený 240 mm velkou plochu chladiče a podporu dalších dvou 120 mm ventilátorů pro větší odvod tepla. Tento chladič cílí především na uživatele, kteří mají ve skříni dostatek místa a od chladiče očekávají nejvyšší možný výkon chlazení. Jak už z názvu vyplývá, je určen pro extrémní případy, je tedy vhodný i pro taktování. Chladič váží úctyhodných 1071g.

Thermaltake představil Water 3.0 řadu AIO chladičů CPU

Water 3.0 Pro má již standardní velikost chladiče s dvojitou tloušťkou (49 mm). Je zaměřen na běžné uživatele, kteří vyžadují vynikající výkon, ale nemají ve skříni dostatek místa pro instalaci chladiče Extreme. Chladič má potom hmotnost 1132g.

Thermaltake představil Water 3.0 řadu AIO chladičů CPU

Water 3.0 Performer má standardní velikost chladiče 120 mm, vejde se tedy do většiny běžných skříní. Tento chladič je určen spíše začátečníkům v oblasti vodního chlazení, kteří vyžadují jednoduché řešení LCS. Tato verze je také nejlehčí variantou a váží 876g.

Thermaltake představil Water 3.0 řadu AIO chladičů CPU

Všechny chladiče jsou vhodné pro většinu současných socketů. Ceny jednotlivých chladičů zatím nejsou známy. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Thermaltake  Water 3.0  AIO chladiče  chladiče CPU  vodní chlazení  Extreme  Pro  Performer  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.4.2013 07:40:07   77.92.197.xxx 50
V životě bych si nedal do okruhu kombinaci hliní vs. měď. Je to furt dokola modifikovaná variace provedení Asetek. S měděným radiátorem by asi už neměli takovou marži. Není vodník jako vodník ..

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.