Zotac H77U3 WIFI: mini-ITX deska pro Ivy Bridge
autor: Ondřej Košťál , publikováno 26.4.2012

Na desce najdeme plnohodnotný slot například pro grafickou kartu, WiFi a Bluetooth. K dokonalosti chybí desce už jen napájení přes adaptér, ale to by při použití výkonné grafiky nešlo.

Zotac jeden z mála výrobců, kteří vyrábí kvalitní mini-ITX desky snad se všemi čipovými sadami. Po základní desce Z77U3 WIFI je tu stejná deska, ale s jiným čipsetem. Tím je H77 a deska se jmenuje H77U3 WIFI. Díky těmto deskám lze navrhovat silné počítače i ve velice malých počítačových skříních případně herní HTPC, které mohou nahradit konzole Xbox a PlayStation.

Zotac H77U3 WIFI: mini-ITX deska pro Ivy Bridge

Zotac H77U3 WIFI: mini-ITX deska pro Ivy Bridge Zotac H77U3 WIFI: mini-ITX deska pro Ivy Bridge

Čipset H77 je sice o některé funkce ořezaný a jedná se spíše o čipovou sadu pro multimediální použití, to se ale pro tuto desku dokonale hodí. Základní deska má klasické napájení přes 24pinový konektor a procesor 4pinovým. Patice je zde LGA 1155 a podpora pro Sandy Bridge i Ivy Bridge. Pro procesor je zde připravena 5fázová napájecí kaskáda s tantalovými a japonskými pevnými kondenzátory. Na desce najdeme dva sloty pro operační paměti DDR3, 2× SATA 6 Gb/s, 3× SATA 3 Gb/s, mSATA se vsazeným kombinovaným modulem s WiFi 802.11n, druhý mSATA pak volný (například pro SSD a použití Intel SRT), Bluetooth 3.0 a dvěma anténami a plnohodnotný PCI-Express 3.0 se 16 linkami. Na zadním panelu najdeme jeden PS/2 vstup, čtyři USB 2.0 a dva USB 3.0, eSATA, gigabitový Ethernet, 8kanálový zvukový výstup a optický S/PDIF, a nakonec trojice videovýstupů v podání DisplayPort, HDMI a DVI. Zatím nejsou žádné informace o ceně a datu uvedení.

Zdroj: en.expreviewTagy: Zotac  H77U3  WiFi  mini-ITX  základní deska  motherboard  Intel  LGA 1155  Z77  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.