Stahujte: Google Chrome 18 s vylepšeným grafickým výkonem
autor: Lukáš Voříšek , publikováno 30.3.2012

Vývojáři se zaměřili na zvýšení výkonu především v oblasti zpracování grafiky. Přibyla i podpora WebGL, které teď poběží i na starších strojích.

Vývojáři nelení a oblíbený webový prohlížeč z dílen Googlu je dostupný v další verzi. Ta nese pořadové číslo 18 a tentokrát vedle tradičních oprav chyb dorazí i s poměrně významnými vylepšeními.

Mezi ty patří aktualizovaný Adobe Flash Player ve verzi 11.2, nebo výrazné vylepšení podpory a kompatibility v oblasti 2D a 3D grafiky. 2D výkon stoupl i díky lepší podpoře technologie HTML5, která si pomalu razí své důležité místo mezi standardy. To ulehčí práci vývojářům, kteří mohou vytvářet zajímavé projekty a zkoušet, kam až se dá s podporovanou technologií zajít. Zajímavou ukázku můžete vidět např. na stránkách http://www.is-real.net/experiments/css3/wonder-webkit/.

Stahujte: Google Chrome 18 s vylepšeným grafickým výkonem

Chrome 18 si také lépe poradí s WebGL a to nyní i na starších strojích, kde si v některých případech GPU neporadí s jeho akcelerací. To řeší softwarový vykreslovač SwiftShader, který umožní zpracovávat WebGL obsah přes procesor. Není to sice mnohdy nejrychlejší řešení, ale je lepší požadovanou stránku alespoň nějak zobrazit, než být informován o tom, že to nejde.

Nejnovější stabilní verze je dostupná prostřednictvím aktualizačního kanálu, případně na stránkách chrome.google.com.

Zdroj: HexusTagy: Google  Chrome  18  prohlížeč  browser  WebGL  3D  grafika  Flash  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

25 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.