Amulet Hotkey nabízí první vzdálené pracovní stanice pro práci v CAD/CAM aplikacích |
autor: Ondřej Košťál , publikováno 7.2.2012 |
Servery jsou jen supervýkonné pracovní stanice, na kterých přes vzdálenou plochu pracují inženýři nebo grafici v CAD a CAM aplikacích. Ti mají na stole jen speciální malou krabičku.
Amulet Hotkeys toto řešení staví na serverech osvědčených ve výpočetních centrech od společnosti Dell. Konkrétně se jedná od Blade servery PowerEdge M-Série. Ty jsou pak upravovány na výkonné grafické stanice a instalovány potřebné komponenty, které jsou potřebné pro vzdálenou práci na stanici, konkrétně speciální hardware pro PCoIP (PC-over-IP).
M610X je první PCoIP pracovní stanice, která je zaměřena na grafické práce v 3D modelačních a designových programech. Vychází z modelu M610, který byl uveden na trh v roce 2009 a umožňoval připojení až 4 monitorů. Jeho zaměření bylo však obecné. Novinka, která byla včera uvedena, je vybavena dvěma procesory Intel Xeon, až 192 GB operační paměti (oproti 24 GB u M610 a 710) ale hlavně výkonnými grafickými kartami nVidia Quadro 4000. Konkrétnější specifikace jsou na webu výrobce.
Společnost Amulet Hotkey nabízí toto řešení jak lokálně, tedy prodej a propojení těchto serverů ve vlastní firmě, tak i přes celosvětovou síť, internet. Uživatel, který na těchto strojích pak pracuje, má na stole mimo monitorů, klávesnice a myši už jen malou krabičku, která vše zprostředkovává. Nejsou zde žádné velké hučící skříně. Podle Aumlet Hotkey je vše naprosto zabezpečené, bez ztráty kvality a odezva je rychlá, což je asi nejdůležitější.
Zdroj: techPowerUp!
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
Když vezmu, že výkoný hardware pro konstruktéra vyjde na cca 20tisíc (samozřejmě bez SW a zbytečných "profi" grafik), tak v tomto zatím nevidím cestu...
Pro kritiky - vždycky se dá vyrobit úloha, na který nebude stačit hardware - ani výše zmiňovaný HW .
Obyčejný SolidWorks a jemu podobné SW si však stále i dnes vystačí s jednojádrovým CPU (využít více vláken umí opravdu jen velmi zřídka) a projekt, který by potřeboval nad 20GB RAM není moc běžný, naopak jedna GPU FX4000 není žádné dělo a rozhýbat plynule několik projektů zaráz nezvládne - obyčejná herní grafika za třetinovou cenu je mimo velmi specifické činnosti mnohem výkonnější.
Kdo naopak pracuje třeba v Ansys Fluent, tak zase využije dodávaná max 2x6jádrová CPU zcela sám naplno