Refresh Sandy Bridge-E v podobě Ivy Bridge-E přijde za rok do současné patice
autor: Ondřej Košťál , publikováno 18.11.2011

Začátkem týdne byl na trh uveden nejvýkonnější procesor Sandy Bridge Enthusiast a už se mluví o jeho nástupci, Ivy Bridge Enthusiast. Ty půjdou ve znamení kompatibility.

V pondělí byla oficiálně uvedena současná nejvýkonnější platforma společnosti Intel – procesory Sandy Bridge-E a desky s paticí LGA2011 a čipsetem X79. Recenzi procesoru vám již tradičně přinesl Zdeněk Obermaier, stejně jako duel desek o pár dní později. Mohu však prozradit, že vás čekají ještě další desky od známých výrobců.

Refresh Sandy Bridge-E v podobě Ivy Bridge-E přijde za rok do současné patice

Vývoj jde ale dál a už se začíná proslýchat o nástupci. Tím bude zmenšený procesor na stejné architektuře, ale přeci jen zde bude zásadní rozdíl. Nové procesory Ivy Bridge, stejně tak i později Ivy Bridge-E, již budou stavět na 3D tranzistorech, které Intel letos představil. Ty budou navíc vyráběné 22nm výrobním procesem a pokud se splní vše, co Intel řekl, bude se opravdu na co těšit. Teď ale k tomu nejhlavnějšímu.

Procesory Ivy Bridge budou mít pravděpodobně také maximálně 8 výpočetních jader a k nim 20 MB vyrovnávací paměti 3. úrovně (L3 cache). Důležité však je, že budou kompatibilní s dnešní paticí LGA2011 a čipsety X79, stejně jako Ivy Bridge s LGA1155 ve střední třídě. Procesory Ivy Bridge-E se objeví přesně za rok, tedy ve 4. čtvrtletí roku 2012.

Nepřehlédněte:

Zdroj: XFastestTagy: Intel  Ivy Bridge-E  Enthusiast  high-end  Tri-Gate tranzistory  CPU  procesor  LGA2011  X79  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
19.11.2011 15:06:17   82.209.39.xxx 25
Budou v poradku? Nespali se casem treba SATA porty? :-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.