Mozilla uvedla Firefox 9 beta: přináší rychlejší JavaScript [stahujte]
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.11.2011

Stahovat můžete první betu deváté řady prohlížeče Firefox. Novinek je nemnoho. Kromě rychlejšího JavaScriptu vývojáři avizují i lepší podporu HTML5 a MathML.

Souběžně s distribucí finální verze internetového prohlížeče Firefox 8 se objevila ke stažení i připravovaná beta deváté řady. Ta přináší rychlejší zpracování JavaScriptu, ale i o něco lepší podporu HTML5, CSS a MathML.

Nepřehlédněte: Firefox 8 blokuje nechtěné doplňky [stahujte]

Novinek opravdu není mnoho, takže většina uživatelů asi nebude mít důvod k instalci, každopádně za vyzkoušení nic nedáte. Na závěr taková perlička. Je dobrým zvykem, že Microsoft při vydání hlavní verze zasílá vývojářům Mozilly dort s gratulací. Jenže ti tentokrát nic nedostali.

Mluvčí Microsoftu k porušení tradice poznamenal: „Neudělali jsme to, protože si myslíme, že to je zbytečné. Víte, každých šest týdnů, to je hodně dortů“.

Narážka na rychlejší vývojový cyklus, na který Mozilla po vzoru Google Chrome přistoupila nedávno, asi leckomu vyloudí úsměv na tváři ,-). Firefox 9 beta stahujte v odkazu zde.

Mozilla uvedla Firefox 9 beta: přináší rychlejší JavaScript [stahujte]

Zdroj: 1 2Tagy: mozilla  firefox  browser  prohlížeč  javascvript  mozilla  microsoft  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.11.2011 07:27:44   62.209.192.xxx 110
presne tak, dneska uz je to jenom k smichu, cim vetsi cislo tim vic adidas jinak nechapu ze museji najednou vsichni vydavat vyssi a vyssi verze. Kde jsou ty doby kdy bylo 3.15.8 nebo 4.21.19 apod. vsichni radsi udelaj 7 a hnedka 8 aby se nereklo tak uz maj radsi v zaloze verzi cislo 9. Proc proboha? Proc se nedrzej toho ze vyssi cisla maji znamenat nejaky velky prelom a ostatni vylepseni by meli zvysovat cislo za teckou

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.