Sapphire má speciální edici Radeonu HD 6970. Je prý tišší
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.11.2011

Dvorní partner AMD obohacuje svou nabídku grafických karet o další přírůstek. U nového modelu vsadil na chladič se dvěma ventilátory, který má kartu při zátěži udržet chladnou a tichou.

Sapphire si s nástupem chladného počasí připravil novou verzi Radeonu HD 6970, která se pyšný speciálním chlazením s pěticí masivních heat-pipe trubic a dvěma 90mm ventilátry s tenkými lopatkami. Ty jim umožňují odvádět stejné množství vzduchu při nižších otáčkách o deset procent než běžné ventilátory se zárukou zachování nízké hlučnosti.

Grafický akcelerátor je postaven na nereferenčním plošném spoji v modrém odstínu. O svižný chod moderních her se stará 40nm GPU Cayman s 1536 unifikovanými jednotkami a frekvencí 880 MHz. Paměťové čipy GDDR5 v celkové kapacitě 2 GB jsou taktovány na 5500 MHz efektivně. Hračičkům poté jistě udělá radost dual BIOS.

Výstupy v zadní části tvoří dvojice DVI, jeden HDMI 1.4a a dva mini DisplayPorty 1.2.

Sapphire má speciální edici Radeonu HD 6970. Je prý tišší Sapphire má speciální edici Radeonu HD 6970. Je prý tišší Sapphire má speciální edici Radeonu HD 6970. Je prý tišší

Základní verze Radeonu HD 6970 od Sapphire se dá u nás zakoupit již za 7700 korun vč. DPH. Cena tohoto modelu bude nejspíše jen nepatrně vyšší.

Sapphire má speciální edici Radeonu HD 6970. Je prý tišší

Zdroj: techPowerUp!Tagy: gpu  cayman  grafika  6970  directx11  radeon  sapphire  karta  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

23 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.