Spojí se vůbec MS a Yahoo?
autor: Martin Stančík , publikováno 16.9.2009

Dohoda mezi Microsoftem a Yahoo je ohrožena jak ze strany EU, tak USA.
 

Přátelské klábosení je vždy příjemné - ne však, když si s vámi chtějí povídat lidé z antimonopolních úřadů jak v EU, tak v USA. A o dialog s Microsoftem o jeho dohodě s Yahoo mají zájem oba. Agentura Reuters dnes oznámila, že rozhovory s Yahoo i Microsoftem vede i Evropská Unie. "Mezi Evropskou Komisí a Microsoftem a Yahoo probíhají neformální rozhovory ohledně jejich nedávné dohody týkající se online vyhledávání," sdělil agentuře blíže nespecifikovaný zdroj. Obě společnosti již minulý pátek potvrdily, že rozhovory s nimi vede i americké ministerstvo spravedlnosti. Mluvčí Microsoftu k tomu řekl: "Tak jak jsme očekávali, k celé dohodě jsme dostali doplňující otázky. S orgány spolupracujeme a doufáme, že začátkem příštího roku se celá věc uzavře."

Spojí se vůbec MS a Yahoo?

"Nejde o standardní dodání informací, vláda si myslí, že zde bylo nějaké pochybení," vyjádřil se ke zprávě Matthew Cantor ze společnosti Constantine Cannon. I kdyby EU či Spojené státy shledali, že Microsoft a Yahoo porušili pravidla a budou tak mít příliš silnou pozici na trhu, bylo by tomu opravdu tak? Podle mnoha analytiků je totiž na čase, aby se zde vytvořil protipól silného Googlu. Preston Gralla z Computerworldu dodává, že bez Microsoftu by Yahoo nejspíš stejně šlo do ztracena, takže Googlu může být jedno, jestli musí "bojovat" proti Microsoftu či proti Microsoftu/Yahoo. "Microsoft a Yahoo dohromady Googlu konkurovat mohou, zvlášť však ne. Celému trhu by schválení dohody prospělo," komentuje pak Richard Koman z webu ZDNet.
 

Zdroj: ZDNetTagy: microsoft  yahoo  eu  usa  google  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
16.9.2009 21:25:44   194.213.42.xxx 40
Ne že bych byl nějaký Microsofista, ale poslední dobou už mě fakt prudí jak se do MS všichni naváží jak supi... (v případě antimonopolních úřadů to dokonce nejsou ani supi - rovnou by mohli "zakázat" Google :-))

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.