Detaily o Arrandale
autor: Michal Mitrega , publikováno 4.5.2009

Jak jste jistě postřehli, už dlouho se mluví o chystaném MCP Clarkdale (procesoru a GPU pod jedním IHS). Dnes se ale podíváme na Arrandale (Clarkdale pro notebooky). Celá platforma se potom bude jmenovat Calpella.

Arrandale bude mít stejně jako Clarkdale 32nm jádro procesoru a 45nm grafické jádro.  Procesorová část přitom bude mít dvě jádra s úsporou velikosti asi 38% oproti předchozí platformě. Jisté je i to, že Arrandale bude mít 4MB cache a podporu pro DDR3 paměti na taktu 1333MHz.

Detaily o Arrandale
Testovací deska pro Arrandale

U spotřeby se zřejmě ze začátku dočkáme TDP 35W, do kterého je samozřejmě započítána spotřeba procesoru i grafického jádra. Čipset GM45 spolkne dalších 12W a jižní můstek 5W. Tím se dostáváme na TDP celé platformy Calpella, které se bude pohybovat kolem 52W. Intel tak neohrozí prodeje platformy Atom, která bude stále prosperovat v oblasti netbooků.

Detaily o Arrandale
MCP Clarkdale bez IHS

Zdroje: Fudzilla, The InquirerTagy: intel  arrandale  calpella  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
4.5.2009 20:37:31   85.248.47.xxx 10
vravite o procesore s grafickym jadrom, a potom cipsete GM45 a este juznom mostiku. Mal som zato, ze uz to nebudu 3 cipy ale iba 2. Treba tam este severny mostik ked v pocesore vpodstate bude? ak bude mat pocesor ako celok 35W tak uz iba + 5W juzny mostik /io hub/.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

33 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.