Asustek míchá kartami na trhu s MID
autor: Ján Ondrušek , publikováno 4.4.2008
Popřední tchajvanský výrobce počítačů, společnost Asustek, se rozhodl zpestřit trh s malými mobilními zařízeními a na poli s MID (Mobile Internet Devices) tak následuje společnosti jako je například Intel.

Nový produkt od Asusteku s označením R50 je 5,6 palcové zařízení, které bude vyráběno v kooperaci s Pegatron Technology a podporovat bude jak operační systém Windows Vista, tak zatím nespecifikovanou distribuci Linuxu. Očekává se, že na trh se dostane ještě před začátkem července tohoto roku.

Ve svých útrobách tato novinka ukrývá procesor Intel Atom taktovaný na 1,6GHz, s největší pravděpodobností bude podporovat 3G, GPS a obsah zobrazený na její „anti-glare“ LCD displeji má být čitelný i za působení silného slunečního světla. Data si majitel R50 bude moci uložit na solid-state pevný disk o kapacitě 32GB. Zatím se však neví, jestli to bude SSD od společnosti Intel nebo od jiného dodavatele. Na zabezpečení proti vniknutí cizí osoby do systému je R50 opatřen čtečkou otisků prstů. Snad jedinou nevýhodou tohoto zařízení je, že absentuje plnohodnotnou klávesnici, co se však změní s nástupem nové verze, jenž se na trhu údajně objeví v průběhu listopadu 2008. Cena za toto MID se má pohybovat na hranici 500 USD (asi 8000Kč).

Zdroj: softpedia

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.