tajemstvi-uspechu-huaweie-do-vyzkumu-a-vyvoje-za-10-let-pres-1-5-bilionu-korun
Novinka Tajemství úspěchu Huaweie? Do výzkumu a vývoje za 10 let přes 1,5 bilionu korun!

Tajemství úspěchu Huaweie? Do výzkumu a vývoje za 10 let přes 1,5 bilionu korun!

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 7. 2019 11:00 4

Výzkum a vývoj – prioritní oblasti, do kterých Huawei investuje nemalé částky. Vize společnosti je taková, že chce dopřát každému člověku, domovu nebo organizaci propojení, ať už je kdekoliv na světě. Aby se jí tuto vizi dařilo realizovat, investuje každý rok minimálně 10 % ze svých příjmů do výzkumu a vývoje. V loňském roce to bylo dokonce téměř 15 % ročních příjmů, což činilo přes 350 miliard korun.

Reklama

Běh na dlouhou trať

Z malé soukromé firmy vyrostla společnost Huawei během pouhých 30 let na 72. místo v seznamu Fortune Global 500. Jedním z klíčových faktorů raketového růstu je vytrvalé investování do výzkumu a vývoje. Za posledních 10 let se účet vyšplhal přes jeden a půl bilionu korun, což je pro představu více než roční státní rozpočet ČR. A tato suma není konečná. V následujících letech se má tato částka ještě navyšovat o 15 až 20 miliard ročně. 

Udržitelné investice učinily ze společnosti Huawei giganta v oblasti patentů. V řeči čísel to znamená, že ke konci roku 2018 měla společnost uděleno 87 805 patentů, z toho 11 152 patentů jen ve Spojených státech. Mimo to vydává Huawei 100 až 200 akademických prací o svých inovacích ročně. Za tímto úspěchem stojí obrovské finanční vklady. 

Tajemství úspěchu Huaweie? Do výzkumu a vývoje za 10 let přes 1,5 bilionu korun!
i Zdroj: PCTuning.cz

Velké plány, spokojení zákazníci

Ambiciózní plány ženou Huawei kupředu a jeho produkty dnes díky tomu může využívat přes tři miliardy zákazníků ve více než 170 zemích. Za posledních 30 let se společnost zaměřila především na informační a komunikační technologie a přinesla velké množství inovací pomáhající rozvoji tohoto odvětví. Že investice do pokroku mají dlouhodobý smysl potvrzuje například to, že je Huawei jedním z největších držitelů 4G patentů v oblasti ICT a podobně si nyní stojí i v oblasti 5G sítí. 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama