Jak na to? Propojení PC s TV
autor: Martin Kuchař , publikováno 4.12.2008
Jak na to? Propojení PC s TV

Máte v obýváku ohromnou plazmu s úhlopříčkou přes půl stěny, ale filmy sledujete na "malém" displeji u počítače? A co takhle si na pořádné obrazovce zahrát i hry? Není problém, naprostá většina modezních počítačů lze snadno připojit k televizi a to i v plném HD rozlišení. Stačí mít jen ten správný kabel a máte v podstatě vystaráno. Jak na to vám poradíme v našem článku.


Prakticky všechny grafické karty jak ve stolních počítačích, tak i noteboocích nebo jiných přenosných zařízeních, podporují přímé připojení televizoru. Výrobci na tuto možnost mysleli již od raných grafických karet a uživatelé byli za ní zcela jistě velmi vděční. Bohužel ale problematika spojená se samotným propojením přináší několik úskalí, o kterých se dalekosáhle hovoří na nespočtu diskusních fór nebo dokonce k tomu přímo určených webech.

Jak na to? Propojení PC s TV
Tuto televizi bohužel asi nepřipojíte...

Praktické důvody vedoucí k propojení PC s televizorem jsou většinou velmi podobné. Chcete návštěvě nebo známým ukázat v obýváku na vaší velké televizi fotografie a videa z dovolené, chcete si zahrát hry ve velkém formátu anebo se prostě jen chcete podívat na nové filmy v pohodlí svého křesla v obývacím pokoji.

Abychom ale zbytečně dlouho nechodili kolem horké kaše, podívejme se na praktické postupy, které umožňují spojení televizoru s počítačem. Nejprve je potřeba odlišit dva hlavní parametry, kterými je audio a video. Pro potřeby obrazu je ale možností výrazně více a proto necháme prozatím zvuk zcela stranou a podíváme se na něj znovu až v poslední kapitole, kde popíšeme běžné i méně typické způsoby ozvučení přenášeného obrazu.

Jak na to? Propojení PC s TV
Nejen tato grafická karta vám umožní spojení s TV.

Pokud se tedy podíváte na celou problematiku z pohledu video signálu, pak zjistíte, že možností k jeho přenosu je opravdu mnoho a co je pro vás zcela jistě nejdůležitější je fakt, že každá metoda má své klady i zápory. Právě tento fakt pak činí jednotlivé varianty více či méně vhodné pro různé konkrétní použití a odlišuje je také složitostí samotné realizace fyzického propojení (zapojení kabeláže).

Nemotejme se ale zbytečně kolem holé teorie a podívejme se na praktické detaily v dalších kapitolách. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
305 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 141.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.