Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!
autor: Kwolek Jirka , publikováno 1.8.2003
Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!
Doplněno Vždy jsem tak trochu záviděl lidem s jinými počítači a operačními systémy často neotřelý a zajímavý vzhled grafického rozhraní (GUI) jejich operačního systému. V době, kdy počítač už může vypadat jako excelentní doplněk domácnosti nebo kanceláře působí unifikovaný vzhled rozhraní Windows jako pěst na oko. Zajímalo mě proto nakolik je možné změnit tvář všem známých XP-ček. S překvapením jsem zjistil, že existuje několik utilit umožňující instalaci nepřeberného množství "skinů", přičemž část z nich může směle kvalitou a grafickým provedením konkurovat designu Microsoftu a část dokáže graficky napodobit jiné operační systémy. {mospagebreak title=Vizuální motivy, odemykání zámku}

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!
tento díl seriálu Vás uvede do základů úprav vzhledu Windows XP,
m dalších dílech si postupně ukážeme, jak přidat na desktop kalendář a měřič syst. prostředků

Dnes se budeme zabývat změnou vzhledu aplikací tak, aby se co nejvíce podobal postupu který používá sám Microsoft ve své metodě "skinování" Windows XP. Utility které využívají zadní vrátka (a které jsou navíc komerční) jako np. WindowsBlinds, WinStyles nebo DesktopX necháme dnes stranou - některým se budeme věnovat později.

Vizuální témata (Themes) jsou ve Windows XP základním (a hlavně systémovým) způsobem jak změnit grafickou slupku okének. Dříve, u Windows 95, 98, Me a 2000 byla témata pojata poněkud jinak - jednalo se především o změnu barev a velikosti ovládacích prvků, případně o změnu pozadí desktopu (wallpaper). U XP-ček šel Microsoft poněkud dále - vizuální styly mohou využívat mnohem více grafických prvků - ovládací prvky tak mohou vypadat prostorově, možné jsou stíny a změna okrajů okének, rámečků, tlačítek atd. Tento postup má, kromě svých výhod, také zásadní nevýhody:

 • standardních stylů je tragicky málo,
 • Microsoft vložil do systému zámek bránící použití "neautorizovaných" stylů.

I když je možné nové styly vytvářet, posílat a stahovat z Internetu, není možné je bez instalace spec. programů a utilit instalovat do systému. Jedním z takových programů je StyleXP od firmy TGSoft (mimochodem, TGsoft nabízí populární StyleBuilder kterým se můžete pokusit o své vlastní grafické kreace) - bohužel, jedná se o komerční programy.

Cesta z pasti ven - patch UXtheme.dll

Naštěstí existuje jiná cesta, jak vyzrát na aplikaci stylů - tím je otevření zámku bránícího použití aplikaci "3-rd party" stylů. Na internetu lze najít několik utilit, které upraví odpovídající dll soubor (uxtheme.dll) tak, aby Windows nové styly neodmítaly (přesněji řečeno Windows se tváří že nové styly nevidí). Níže popsaný postup

Jelikož existuje několik verzí uxtheme.dll (v závislosti na verzi Windows XP a aplikovaném service packu) a navíc se jedná o systémový soubor není "otevření stylů" jak budeme tento postup nazývat zcela jednoduchou věcí. Pozor: pokud neznáte základy sytému Windows XP nedoporučuji abyste se do úpravy nepouštěli. Postupujete na vlastní riziko.

"Otevřít" uxtheme.dll lze dvěmi způsoby:

 • systémově čistším (avšak pracnějším) způsobem se upraví dll které máte v počítači,
 • zjednodušeným způsobem, kdy malá utilita vymění vaše dll za nové, upravené...

Metoda 1 - úprava vašeho dll

Princip je na první pohled jednoduchý - utilita UxTheme Util která je ke stažení zde, nebo také u nás - zde, zkopíruje systémový soubor uxtheme.dll, upraví ho a uloží pod názvem uxtheme.pat (patched), ten musíte - nejlépe v nouzovém režimu Windows (jinak je soubor zamčený) - přejmenovat na uxtheme.dll a nahradit jim původní verzi. postup je následující:

 1. rozbalte stažený zip soubor (uxthemepatcher.zip)
 2. spusťte uxthemepatcher.exe (jestli program selže, nepokračujte!), zapamatujte si adresář kde je uložený soubor uxtheme.pat - bude to adresář system32 (cesta a disk se může lišit, ve většině případů se bude jednat o "c:\windows\system32")
 3. předpokládejme že cesta je "c:\windows\system32" přejděte do adresáře dllcache tedy "c:\windows\system32\dllcache". Tento adresář může být skrytý - adresář zobrazte nebo použijte Windows Comander nebo příkazovou řádku. Přejmenujte uxtheme.dll např. na uxtheme.bak (v příkaz. řádce: ren uxtheme.dll uxtheme.bak), pokud máte instalovaný Service Pack nejspíše naleznete podobný soubor v adresáři "c:\windows\ServicePackFiles\i386" - přejmenujte jej také.
 4. pokud na disku naleznete (například v adresáři c:\i386) soubory uxtheme.dl_ (jedná se o instalační soubory) přejmenujte je také, například na olduxtheme.dl_
 5. na disku a v CD mechanice by neměly být instalační soubory Windows XP - sytém by mohl po restartu vrátit původní soubor (proto to přejmenovávání).
 6. systém nastartujte v nouzovém režimu (při bootování tisknete klávesu F8), pokud umíte kopírovat v příkazové řádce zvolte režim MS-DOS. Stále původní soubor uxtheme.dll přejmenujte, například na uxtheme.bak, a nový soubor uxtheme.pat na uxtheme.dll...
 7. restartujte, systém vás upozorní na změnu systémového souboru, odpovězte 2x "Ano" - nechcete přece nový soubor nahradit původním od Microsoftu... a voilá, vše je hotové...

Metoda 2 - hotový soubor dll

Existují utility, které většinu práce udělají samy - problém je v tom, že nepatchují váš soubor ale vkládají do systému uxtheme.dll který si "přinesou se sebou". I když jsem to s úspěchem vyzkoušel není tato cesta příliš "košér". Předem musíte vědět, mále-li systém s nebo bez Service packu... existují totiž odlišné verze dll.

 • systémy bez SP - patch je zde,
 • systémy s aplikovaným SP1 - patch je zde.

V tomto případě instalace spočívá v rozbalení archivu a spuštění souboru PatchXP.exe. Poznámka: Tento způsob jsem s úspěchem použil na firemním kancelářském počítači (viz. screenshoty dále).

V další kapitole se podíváme, co vše se dá na upravený systém nahrát...

{mospagebreak title=Instalace motivů}

Změna vizuálního prostředí je možná dvěmi způsoby - ilustrují je odpovídající záložky v nastavení obrazovky. Je možné změnit vzhled (msstyles) nebo grafický motiv / "téma" (theme).

Vzhled / Appearance

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Na poněkud nižší úrovni je změna Vzhledu (Appearance). Tady je možné změnit graficky vzhled téměř všech ovládacích prvků. Hlavní informace o vzhledu jsou uloženy v souboru s příponou .msstyle

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!
tak vypadá po rozbalení stáhnutého zipu adresář Rev3 s motivem... Rev3

Instalace tapety (wallpaper) není zde automatická - můžete zvolit svou oblíbenou. Pokud instalujete nový vzhled, nezměníte také ikony "Můj počítač", "Dokumenty", "Koš"... atd. Vzhled / Appearance je dobrým základem pro postupnou a nenásilnou změnu tváře Windows - ikony a wallpaper můžete ponechat původní, případně je můžete vyměnit za jiné (např. programem IconPackager).

Instalace "vzhledů" je dětsky snadná. Soubor stažený z Internetu rozbalte do zvláštního podadresáře a dvakrát klikněte na soubor s příponou .msstyle Windows tento styl načte a zobrazí v okně podobném tomuto:

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!
...některé "vzhledy" mají i několik barevných variant (Color scheme), vyzkoušejte je!

Můžete zvolit Barevné schéma a stisknout Použít / OK nebo rezignovat na tento styl a stisknout Storno. P.S. Vzhledy nemusejí být v systémovém adresáři.

Komplexní balík, vzhled + fonty: pokud se spolu se stylem rozbalí i adresář Fonts, můžete dodané fonty nainstalovat - je to snadné - přetáhněte je myši do otevřeného okénka Fonty které se nachází v Ovládacích panelech (Control panel).

Dodané tapety (Wallpapers) nakopírujte přímo do adresáře windows (c:\windows). Tapetu zvolíte pochopitelně v odpovídající záložce v Nastavení obrazovky (Plocha).

Vizuální motivy / Themes

Vizuální motivy / témata (Themes) obsahují Vzhled (Appereance) a navíc často sadu základních ikon spolu s tapetou.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Pokud po rozbalení souboru uvidíte soubor s příponou .theme jedná se o vizuální motiv. Microsoft tyto motivy nazývá "themes". Instalace je poněkud rozdílná - soubory motivu včetně odpovídajících adresářů je nutné nakopírovat do systémového adresáře \Resources\Themes, typicky "c:\windows\Resources\Themes".. Podívejme se jak to může vypadat:

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Platí obdobná zásada pro komplexní balíky (s fonty, případně skiny programů): pokud se spolu se stylem rozbalí i adresář Fonts, můžete dodané fonty nainstalovat - je to snadné - přetáhněte je myši do otevřeného okénka Fonty které se nachází v Ovládacích panelech (Control panel). K motivům bývají občas přibalené skiny pro Winampa, dashboard, docky (Yz dock), SysMetrix atd. ty se pochopitelně instalují "ručně".

Vizuální motivy lze vybrat poklepáním na soubor s příponou Theme nebo přímo z menu v ovládacích panelech.

Poznámka: Platí zásada - vždy si přečtěte přibalené dokumenty (readme.txt).

{mospagebreak title=Zajímavé motivy z Internetu 1}

Bohužel i zde platí, že není vše zlato, co se třpytí - kvantita obecně vítězí nad kvalitou. Prošel jsem obrovské množství stylů a vím, že tady je každá rada drahá (instalovat vše jak to běží a leží není příliš rozumné - my to ale pro Vás rádi uděláme :-)

Zkuste zvážit styly, které Vám doporučujeme. Doporučené styly jsme testovali v redakci, fungují a k dispozici jsou i screenshoty.

Jako první se zaměříme na motivy (Themes). Instalace: soubory motivu včetně odpovídajících adresářů je nutné nakopírovat do systémového adresáře \Resources\Themes, typicky "c:\windows\Resources\Themes".

Sony Ericsson by Amitverma

Tento styl je příkladem dokonale odvedené práce (a také důvodem, že jsem se rozhodl opustit klidné vody klasických témat Windows).

I když je tento "skin" docela agresivní a poměrně tmavý - je graficky doslova vypiplaný. Do zvoleného designu harmonicky splývají překvapivě vkusné 3D buttonky, posuvníky, rámečky i decentní tapeta. Graficky vynikající - zkuste ho, třeba jen na chvíli :-)

Ke stažení je zde (450kB), a vypadá takto:

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

OddWood by wb-skinner

Mám rád decentní věci - tohle není decentní, ale je třeba to vidět: dřevěné Windows XP včetně rádoby vyřezávaných buttonů. Zkuste to nainstalovat - kuriózní vzhled dostane na chvíli do dobré nálady nejen odpůrce Billa Gatese :-)

Ke stažení zde, velikost 1MB.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

PCtuning komentuje: nepříliš praktické - pokud však chcete za každou cenu zaujmout... tak nakonec proč ne!

Seer by KoL

Doplněno: V části kde se budeme zabývat styly vzhledu se s tímto skvělým grafikem seznámíme blíže - většina jeho vizuálních stylů má příponu .msstyle, což je, jak jsme si řekli tzv. "vzhled" (Appearance). Zde je však výjimka: theme Seer.

Minimalistický skin - tedy nic pro ty, kteří se ve Windows moc neorientují. Seer je ke stažení zde (498kB).

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Pokračují motivy LightStar...

{mospagebreak title=Motivy (themes) 2 - Lightstar}

Ostřílený matador Lightstar (www) nabízí celou řadu - více či méně podařených motivů. Stránka s motivy je zde. Poznámka: některým motivům chybí k dokonalosti dobroušení detailů (příliš se nepočítá s přepínačem jazyka CS/EN).

Poznámka: většina motivů Lighstar nepatří mezi ty decentní a nenápadné, ale nebojte, i k takovým se dostaneme, i když poněkud dále :-)

Arysta

Arysta je ke stažení zde (762kB).

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Destiny

Destiny je ke stažení zde (871kB). K dispozici je i speciální "digitální" font.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Silvermax

Silvermax patří mezi ty povedenější motivy (tapeta je moc cool :-) Stahujte zde (667kB)

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Jirka: Styl Silvermax vypadá skvěle v kombinaci s Mozillou - která pak vypadá jak "ponorka plátovaná jemným titanem":

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Z hlediska designu nejsou styly Lightstar dotažené k naprosté dokonalosti. Instalujte pouze tehdy když uznáte, že to je právě to, co hledáte.

{mospagebreak title=Zajímavé soubory vzhledů}

Instalace: soubor stažený z Internetu rozbalte do zvláštního podadresáře a dvakrát klikněte na soubor s příponou .msstyle

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Vzhled - vizuální styly by KoL

Je na čase seznámit se s špičkovým grafikem zabývajícím se styly, ukrývajícím se pod pseudonymem KoL (Francisco Javier - studiotwentyeight). Je známý tím, že do Windowsovských stylů (msstyles) portoval velké množství rozhraní jiných operačních systémů. Zvláště pikantní jsou vzhledy s Applovským jablíčkem místo tlačítka Start :-)

Vzhledy od KoL mají vždy několik barevných variant! Vyzkoušejte si to a změňte si Barevné schéma (Color scheme) - kombinací může být až 30!

Studio28 v3

Výborná práce - je jen na nás, jak si svůj styl doplníte. Svou tapetou, dockem a ikonami můžete ze svého desktopu udělat vizuální unikát.

Velikost 625kB, link1, link2.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Tento styl je výborným základem pro další laděni vizuálního vzhledu. Po změně ikom může Váš desktop vypadat například takto:

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!
spodním dokem na ikony se budeme zabývat v pozdějších dílech...

Panther v1.3

Relativně kvalitní volný remake na téma operačního systému Apple (OS X Panther / Aqua). Několik poměrně zdařilých barevných variant potěší ty, kterým se styl líbí ale chtěli by jinou barvu...

Velikost 687kB, link1, link2.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Mix

Velmi decentní a elegantní, trochu vadí zmenšené základní fonty.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

AlumiteX

Jednoduché, přehledné, elegantní - co dodat... Tento vzhled má poměrně zvláštní tlačítka pro Maximalizaci / Minimalizaci oken. Stahujte zde.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

BeOs

Operační sytém zmizel, vzhled zůstává :-) Barevná schémata nabízejí pikantní barevné varianty. Žluté jsou zvláště darebné :-))) Stahujte zde, link1, link2.

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Brushed1

Okna a buttony ve stylu broušeného hliníkového H-Fi panelu - uááá, to je coool! Na screenshotech to není vidět ale povrch vypadá velmi dobře. Stahujte zde (750kB).

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

Úpravy vzhledu WinXP (1): Vymeťte pavučiny!

V galerii designů budeme záhy pokračovat, diskuze na téma vizuálních stylů jsou zde. P.S. Najde se někdo kdo si u nás troufne na design GUI, případně máte tipy na opravdu mimořádný skin? Ozvěte se na kwolek@pctuning.cz!

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
1.8.2003 13:12:46   0.0.0.xxx 56
Kvuli tomu jsi všechny takhle napínal? hahahahahaah.Vostrý
:-))))))))))))
1.8.2003 13:15:54   0.0.0.xxx 55
bohužel souhlas...
1.8.2003 13:18:30   0.0.0.xxx 35
Jo, je to sila, ja jsem vcera myslel, ze kvuli tomu, co tu dnes bude nebudu spat a ono tohle. Docela zklamani, cekal jsem minimalne nejaky navod, jak udelat z geforce 2 geforce fx a ono tohle. Stydte se... doufam alespon, ze ty skiny co se tu objevi budou stat za to (ten na uvodni strace se mi hooodne libi)
1.8.2003 13:29:32   0.0.0.xxx 44
,neviem ako vy, ale ja prve ked naistalujem win xp, tak vypnem xp theme, nech to vyzera ako stary win, je to podla mna prehladnejsie a rychlejsie. ten default win xp je podla mna dost, dost hrozny (hlavne ked k tomu pridam tie oblaky). mozno po prezreti galerie zmenim nazor na skiny a themy ...
jedine co mam naskinovane je mozilla
1.8.2003 13:33:11   0.0.0.xxx 44
Cekal jsem vetsi "bobmbu" ale jsem zvedavej na tu galerii. Ten skin z titulku je cool. Asi ho testnu
1.8.2003 13:37:08   0.0.0.xxx 44
Jsme na strankach PC tuningu a tunit se da nejen HW. Nebudte hned na autora tak drsný !! Ted je tu mirny zklamani, pac clanku predchazela mozna trochu zbytecna reklama, ale "vytunění" vzhledu XP by mohlo byt dost zajimavy !!!!S casem, HW a vzhledem PC provadime kde co, tak proc nevymáknout i vzhled woken, což ??
1.8.2003 13:37:41   0.0.0.xxx 44
Aby tu nebyly jen negativni reakce. Me toto tema docela zajima a tesim se na pokracovani Momentalne resim jak na XP dosahnout co nejvetsi podobnosti s MacOSX, nemyslim jen vzhled, ale i logiku ovladani P.
1.8.2003 13:50:59   0.0.0.xxx 54
Prosim o link na to theme SonyEricsson, vypada moc coool.
1.8.2003 14:20:31   0.0.0.xxx 55
vypnutý veškerý animace, XP looks like 98.

Standardní XP jsou takový nějaký...... ....cirkusový :-))
1.8.2003 14:42:14   0.0.0.xxx 74
PatchXP.exe - funguje bez problémů, nevím, proč by se někdo dělal s tou úpravou ručně, když to jde snadno jinak.
1.8.2003 15:17:12   0.0.0.xxx 44
Souhlas...
1.8.2003 15:22:00   0.0.0.xxx 43
Asi si tu pletete jednu postarsi hru se skinem) Ten Skin se jmenuje OddWood) A hra s jednim prazvlastnim tvorem se jmenuje Onejmenovany web Nebylo by spatny to v clanku opravit Ale ten prvni skin se mi opravdu libi (Ericsson), i kdyz by to chtelo neco ve stylu filmu Vetrelec
1.8.2003 15:55:34   0.0.0.xxx 44
Fakt supr zalezitost jeste jsem to nezkousel, ale verim ze o vejkendu to urcite testnu ... zkuste najit neco co vypada treba jako Linux :o)
Zatim cus bus
1.8.2003 16:06:15   0.0.0.xxx 44
Taky jsem nejdřív protáhl ksicht... a musím souhlasit se zbytečným humbukem okolo článku ale nakonec proč ne. Sice mám WindowsXP osekaný graficky co to jde (já chci výkon) ale jeden z důvodů byl, že na změnu stylů se museli instalovat ty v článku zmíněné programy - a zdálo se mi že tobrutálně spomalují.

Určitě to ještě jednou se styly zkusím ručně...
1.8.2003 16:17:31   0.0.0.xxx 34
Náhodou je to cool
1.8.2003 16:18:10   0.0.0.xxx 44
Celou dobu co mám XPéčka (měsíc od vydání anglické verze) používám skin TallyHawk např. tady: http://www.ceruleanstudios.com/skins/skins.php?componentID=169 Myslím, že je velmi kvalitně udělaný a hlavně nevypadá "cirkusově". Od té doby jsem nikde neviděl žádný skin, který bych si nechal déle než 5 minut.
1.8.2003 16:28:07   0.0.0.xxx 44
Sorry, teď jsem zjistil, že ten link je na TallyHawk pro Trilian a ne pro Windowsy.
1.8.2003 17:20:37   0.0.0.xxx 44
Ja pouzivam LiteStep a ten je uplne o necem jinym (jak vzhled tak ovladani Win) a nezpomaluje Win... V panelu mam sledovani CPU,FAN,NET,minimalne 4 plochy (jak na kterym skinu), ovladani hlasitosti a ovladani WinAmpa to vse v prehlednym vzhledu looks like Linux. Jedina nevyhoda je ze nemeni vzhled oken, buttonu atd. ale stejne vetsina "normalnich" lidi pouziva vzhled Win9x takze to nikoho nebude trapit. Jo nabidky jako je START muzete mit klidne vic (ja mam 6). Druhej cudlik na plose taky dela neco jinyho a muzete si zmenit klavesove zkratky napr. Win+E atd. :-) Dejte vedet jak se vam zamlouva.
1.8.2003 17:26:44   0.0.0.xxx 43
...podporuje MBM5.
1.8.2003 17:42:59   0.0.0.xxx 33
Mě se moc líbilo téma které mělo inspiraci v některé z prvních beta verzí Windows XP - takový kostičkovaný přechod v titulku okna. Decentní, nerušivé ale pěkné. Rozhodně mě na std. tématu WinXP prudí nehorázně velký titulkový pruh okna a defacto celá taková cirkusová barevnost.
1.8.2003 19:22:33   0.0.0.xxx 33
Tenhle skin mam jmenuje se AquaBlue a jestli chces tak ti ho poslu na meil...
1.8.2003 19:51:48   0.0.0.xxx 33
zkousel jsem si upravit ten Sony Ericsson, protoze se mi z nej libi jen Win lista a title bar. Jsem ale asi tupej a nejak se mi to vubec nerari (( Pouzil jsem na to StyleBuilder ale je to jaksi slozite, nechtelo by se do toho nekomu? Kdyby to slo z toho jen nejak vytahnout, pouze ty dve veci..
1.8.2003 19:58:57   0.0.0.xxx 34
podobnosti mozna dosahnes ale nahrat logiku OS macku do systému kterej tu logiku zcela postrada je dost blbej napad
1.8.2003 20:57:11   0.0.0.xxx 44
Ja sam taky pouzivam vzhled win98, protoze ty puvodni themy jsou pekne hnusne a je to cele pomale, no a taky proto, ze jsem nenasel zadny slusny theme. Nevite nekdo nahodou, jak na plochu dostat ten kalendar, hodiny...??? Jo a ten litestep, co tady nekdo psal je uplne na nic, cele to pekope a pak ani nebudete vedet, jak restartnout pocitac..., taky vam schova panel snadne spusteni, bez ktereho se to uz vubec neda ovladat...
1.8.2003 21:00:39   0.0.0.xxx 44
nevim co delate, je to dobry tema. dekuji autorovi ....
1.8.2003 22:18:32   0.0.0.xxx 44
Stáhnul jsem si Obrazovku Pirates edition III,ale tím jsem asi skončil.Nevím jak ji nainstalovat.Návod je tam dost nepřehlednej.Radar
1.8.2003 22:33:03   0.0.0.xxx 44
Kdyz nevis jak se to nastavuje tak tady nic nerozkrikuj...vsechno je v souborech *.rc tam si nastavis klidne aby se to chovalo jako standatni Win nebo si vytvoris uplne svoje. Jo a ten panel snadne spusteni si taky klidne vytovris a jeste k tomu si ho umistis treba nekam jinam nez je normalne. P.S. Vypnuti kompu pri std. nastaveni je zcela necekane druhej cudl nebo nabidka "start" a system --> shutdown :-)))
2.8.2003 05:12:00   0.0.0.xxx 34
Hned po instalaci vypinam vsechny ty graficky serepeticky v XP, vypada to hrozne a zdrzuje to. Zlaty vzhled ala win98 - Prehledny, rychly a tak nejak zazity )
Jinak clanek dobry, akorat ta prehypovanost vcera nemusela byt.
2.8.2003 06:34:46   0.0.0.xxx 33
Možná vidím po ránu blbě, ale přece jenom, takový velký titulek a do očí bijící překlep... co jsou proboha "pavučivny"?
2.8.2003 10:38:37   0.0.0.xxx 33
zajímalo by mě jak nahrát tento skin do winapu? Mám verzy 3 ale není problem prejit na 2,8 popř 2,9..
Díky předem
Erda
2.8.2003 12:00:17   0.0.0.xxx 34
Mam 512MB RAM a XP theme zabírá z paměti cca 40-50MB navíc. Se standartním 98 vzhledem mam kolem 90-100MB využito pro WIN.
2.8.2003 12:01:27   0.0.0.xxx 33
Souhlas...
2.8.2003 12:27:40   0.0.0.xxx 44
Ja jsem toho dosahl. Mel jsem tu moznost pracovat nejakou dobu s Macem, takze jsem vedel co a kde upravit... bohuzel to fungovalo jenom na nejaky cas - shareware verze programu :o(
2.8.2003 13:48:35   0.0.0.xxx 44
Škoda, že se autor zabývá věcmi, které jsou staré minimálně jako XPcka samotná - zkuste www.themexp.org - je tam halda skinů, bootloaderů, logscreenů apod. Když už se do toho autor dal, doufám, že nezůstane jen u skinů a doplní článek i o změnu ostatních částí, jako třeba bootloader, ovšem jak říkám, toto vše je už otřepané - nic nového pod sluncem...
2.8.2003 14:56:07   0.0.0.xxx 44
Fakt nechapu ty, co si DOBROVOLNE nastavujou vzhled oplzlych sedych Win 95/98/Me. Osobne neznam horsi barvu nez je seda - zaplat panbuh za modrou. Win XP se graficky povedly (krome tech wallpaperu , popravde neznam zadnej "hezci" system (probohe, jestli BeOS vypada jak ten skin, tak to nikdy . To ze zatezuje HW trochu vic nez jiny systemy je pravda, ale snad nepotrujete mit stin pod kurzorem mysi, ne?
2.8.2003 20:39:52   0.0.0.xxx 44
autor mohol napisat, ako priemerna thema afektuje bootovanie a aj normlanu pracu, o kolko sa mu zvysila zabrata pamat a podobne...
2.8.2003 21:24:33   0.0.0.xxx 44
So mas proti sede? Je to nerusiva barva, perfektne se hodi k praci. Jinak jsi asi jeste nikdy nevidel dobre nastavene KDE, XP se muzou jit zahrabat. Ad. modra. Je sice uklidnujici ale mas ji jen v titulku a liste (obludne obrovske) Jinak je vsude hnusna zluta? barva.
2.8.2003 23:37:33   0.0.0.xxx 33
Tak jak tu nekdo radit tak jsem vyzkousel liteStep a muzu rict ze to nema chybu :o)
3.8.2003 00:11:42   0.0.0.xxx 33
Pozor: pokud neznáte základy sytému Windows XP nedoporučuji abyste se do úpravy nepouštěli.
Divne?
3.8.2003 09:04:59   0.0.0.xxx 33
Jo to je trochu prestreleny - tahle operace neni vubec nebezbecna, pokud pouzijete primo Style XP - kdyz se neco nepovede tak ho odinstalujete / obnovite system. Pokud pouzivate hacknutou dll tak je to taky v pohode, staci si udelat zalohu te stare a postupovat podle navodu - prinejhorsim win xp nebehnou bez stylu (jako win 2000).
3.8.2003 12:35:20   0.0.0.xxx 33
JAK DOCÍLÍM ABYCH MĚL NA LIŠTĚ 25 PROGRAMŮ ??????? VE WIN XP JICH TAM DOSTANU ZHRUBA TAK 10 A PAK SE TO HODÍ DO DVOU LIŠT - JE TO STRAŠNEJ VOPRUZ FURT SE V TOM ZRÁCÍM.

PORADÍ NĚKDO ????
3.8.2003 13:42:56   0.0.0.xxx 44
A odkud jsi ho tahal ? Pošli prosím odkaz, díky.
3.8.2003 13:47:29   0.0.0.xxx 44
www.litestep.com ---> tam najdes skiny i download
popr. sosej zde http://www.beyondconvention.net/ohussain/cgi-bin/downl oad.cgi?LiteStep_Installer_2.4.exe
3.8.2003 13:59:13   0.0.0.xxx 44
Tak tohle bych taky rád věděl. Nejvíc mě štve, když mám otevřených pár oken Exploreru, nebo třeba Wordu a XP začnou cpát jednotlivá okna do "skupin". Tohle "vylepšení" je skutečně na infarkt.

Vůbec nevadí, když názvy oken, resp. programů nejdou celé přečíst, tak jak je to ve starých windowsech.
3.8.2003 14:06:55   0.0.0.xxx 44
No zkus se podivat pravym tlacitkem do nastaveni ty listy a tam si to procti nez sem zacnes neco psat vsechno tam je...
3.8.2003 14:14:33   0.0.0.xxx 44
Ale byl jsi rychlejsi:o)Jinak na http://www.desktopian.org/shelltree.html najdes seznam snad vsech shellu co ji pro windows je. A jeste skiny a vse ostatni taham z www.deviantart.com nebo z www.wincustomize.com (ale na deviantu jsou hezci :o). Jinak krome LiteStepu se mi libi jeste Aston a Hover Desk, ale ty jsou za penize :o/
3.8.2003 14:20:19   0.0.0.xxx 33
... u nekolika temat se mi stalo, ze kdyz jsem se do nich zkusil prepnout tak se to kouslo tak (na win XP), ze jsem musel zrusit uzivatele (pokud mas jednoho uzivatele tak snad jedine recovery console nebo reinstall woken). Presne stalo se mi to u tema singularity a spyderbox, ostatni v pohode.
3.8.2003 14:33:53   0.0.0.xxx 33
Když poklepu na soubor *.msstyle, změní se my vzhled, ale ikony zůstanou stejné. Ikony mám zvlášť, ale nevím jak je tam dostat. To samé se změnou nabídky start.
3.8.2003 14:49:35   0.0.0.xxx 33
Já používám theme Halo od Microsoftu a nevím, co se vám nelíbí na stínu pod kurzorem myši-mě se teda líbí a můj počítač to stíhá v pohodě, takže problém nevidím :-)))
3.8.2003 17:14:17   0.0.0.xxx 34
zkus si otevřít tak 20 oken IE - nedokážeš to otevřeš jich tak 12 a zbytek se ti začne tlači jakoby do "druhé" lišty. Zkus to a nekecej tady že vše jde lehce nastavit !
3.8.2003 18:04:57   0.0.0.xxx 34
Stiahol som si z www.deviantart.com motív LonghornX_Pro. Má príponu dxtheme. Keď zadám cestu cez Obrazovka - motívy - prehľadávať, tak názov súboru musí mať príponu *.theme. Inak motív nezoberie. Ako teda použiť motív ktorý nemá takúto príponu.
3.8.2003 19:24:40   0.0.0.xxx 44
Tak jsem se kouknul a to Theme co jsi si stahnul je pro DesktopX. Coz jak jsem pochopil je zase dalsi shell. Stahnout demo muzes na http://www.stardock.com/ (snad). Jinak kazdy tema ma na deviantu ma pri blizsim pohledu vlevo nahore ikonku ktera rika pro co je (a to co se ti libi nejvic bude zarucene pro shell co nemas :o/ )
3.8.2003 19:35:39   0.0.0.xxx 44
Jaky ma jako smysl patchnout systemovy soubor win xp, kdyz xp na to stejne prijdou a budou se za kazdou cenu snazit dostat tam zpatky ten puvodni??? Mel jsem tri ruzne verze XP a delala to kazda. A taky ten style xp ma mensi vadu na krase...kdyz mate panel na jinem miste nez dole, tak po restartu pocitace nezachova jeho velikost a nastavi si ji podle sebe...pekny shit!
3.8.2003 20:31:20   0.0.0.xxx 44
mno sirka toho pruhu se da ve vlastnostech obrazovky nastavit....ja si ho taky mirne stahl kdyz sme mel XP a vypadalo to lip
3.8.2003 20:36:13   0.0.0.xxx 33
Mno a ja zas pouzivam Aston.Sice mam 98SE ale Aston je asi pro fsechyn Windowwsy(pro xp urcite,tam sem ho mel taky).Je to kompletni nahrada explorera(ale explorer zustane a muzete si vybrat co chcete a co ma std.najizdet)a mel by mit mensi pametovou i cpu narocnost,je do nej hafo pluginu(treba cudl do listy na vypinani,na kill aplikaci,na kontrolu posty,....),ma po boku vyjizdeci listy(ale nemusi tam byt)-fse je dost konfigurovatelne.....a jsou do nej ruzne skiny-treba ja pouzivam skin rettro a prijde mi uplne sqely-je cerny a dost minimalisticky...doporucuju
3.8.2003 21:44:12   0.0.0.xxx 33
Závěrem autor vyzývá na tvorbu theme, rád bych zkusil něco jen tak - jaký mám požít program? Který je nejlepší?
3.8.2003 23:10:06   0.0.0.xxx 33
Když to Widlím nedovolíš, neudělají to. Stačí kliknout ne, když ti nabízejí opravu změněných systémových souborů - a nedávat tam instalační cédo, jinak si to opraví samy.
4.8.2003 00:12:19   0.0.0.xxx 34
na disku jsem nasel pouze dva soubor *.rc a ty jeste ke vsemu patr divxu. kde to tedy je ????
4.8.2003 02:16:08   0.0.0.xxx 44
Nic moc tu neni cekal jsem vic. .. .
4.8.2003 09:04:54   0.0.0.xxx 34
No mne to vsechno zustava v jedne liste, mam otevreno treba 20 veci a furt jen jednu listu, myslim ze je tam nekde moznost ji uzamknout a je to snad k tomu aby se nehejbala, bouzel ti ted neporadim vic, nejsem doma a tady mam Win 2000
4.8.2003 09:26:25   0.0.0.xxx 44
Zkus vypnout "seskupovani podobnych programu" ve vlastnostech listy (kdyz kliknes pravym tlacitkem na liste a das vlastnosti - dal uz to snad zvladnes, ne?)
4.8.2003 10:34:31   0.0.0.xxx 44
Ja jsem si zacal upravovat ten Sony Ericsson co je na nej v clanku odkaz a pouzivam na to StyleBuilder na ktery je v clanku take odkaz. Po pocatecnich obtizich to vypada jako dost dobry soft. Testni a uvidis.
4.8.2003 14:23:58   0.0.0.xxx 44
souhlas, prave jsem to chtel napsat. take jsem pouzil ruzna themata z tohoto serveru. predevsim BOOT XP screeny(pouzivam tenhle programek www.bootxp.net), a take LOGON screeny-bohuzel je jich tam malo 1280x1024,ale jeden moc hezkej jsem nasel. taky jsem stahl nekde programek, uz nevim presne, nejake logon studio verze 6.0, kde se da editovat LOGON screen, takze napriklad ja ted vidim pouze fotku 1280x1024 a jen okenka uctu, vypada to suprove, da se menit naprosto vse. chapu ze clanek se venuje z 95 % zmenou theme, ale BOOT a LOGON k tomu traky patri......
4.8.2003 22:04:30   0.0.0.xxx 44
Co ma znamenat v cestine afektuje? To jako, ze Wins jsou v afektu?
Ses borec, kdyz pouzivas radoby anglickej newspeak...
6.8.2003 10:21:01   0.0.0.xxx 34
Snad je to teda on: http://www.wincustomize.com/skins.asp?sea rchtext=TallyHawk&sort=updatedate&order=Descending&library=1
9.8.2003 06:06:57   0.0.0.xxx 34
Nechápu, proč Ti to zabírá tolik, mě osobně zabere zapnutý thems (používám WindowBlinds) 9-11MB, testováno Sysmetrixem a FreeRam XP Pro. Taky mám 512MB. Jestli nebude záležet taky na procesoru a boardu, který tu pamět přerozděluje. Já osobně jsem pro vzhled ,,blackcomb,,.
17.8.2003 00:41:37   0.0.0.xxx 34
To je snad na dnešních počítačích jedno, ne ? Pokud máš stroj, na kterým dobře běhaj XPčka, tak už jeho výkonu nějaký ten skin/theme těžko ublíží. I kdyby si to ukouslo 50MB paměti (o čemž dost pochybuju), tak většina z toho stejně za chvíli půjde do swapu, tak co...
22.8.2003 21:34:33   0.0.0.xxx 33
Chtel bych jenom upozornit ze jedna bezpecnostni zaplata(kterou sem si ja neznalec pososal zabranuje pouziti dll knihovny na sp1)takze uz my zadnej neoficialni skin neslape.
2.10.2003 18:39:36   0.0.0.xxx 43
Chtel bych si zmenit to theme, Sonny Ericsson, ale mne se tam objevi jen tapeta a to dole se mi tam vubec neukaze, co stim mam delat?
1.10.2004 10:40:45   0.0.0.xxx 44
Zajimalo by mne jesli existuje nejaky zpusob, jak opatchovat uxtheme.dll ve sp2... na TGT Softu jsem nenasel zadnou zminku o UxTheme Util...
10.10.2004 14:26:39   0.0.0.xxx 45
http://www.softpedia.com/progDownload/UXTheme_Patch_For_Windows_XP_SP_Final-Download-2802.html

tady to mas
11.10.2004 07:55:15   0.0.0.xxx 44
jj uz jsem se k nemu dohrabal, ale stejne prevelice diky
13.10.2004 21:09:31   0.0.0.xxx 44
Kde si ho muzu stahnout do ceskych winxp proffessional se servispackem 2 ???

Predem Dekuji za rady!!! :o)
25.10.2004 12:45:27   0.0.0.xxx 44
Mam problém s prepatchováním SP2, nejde mi to prepatchováním
nejde mi to tím PatchXP nevím co stím Poraďte.....
20.2.2005 14:26:50   0.0.0.xxx 33
Vy bastardi zasraný,stáhnul jsem si ten váš zlepšovák na motivy XP a koplo mi to do compu nějaký hackový trik-spyware.Nebýt bodu obnovení,tak jsem v ..Díky moc svině.A to už jsem vás chtěl chválit
5.4.2006 11:55:39   147.232.230.xxx 11
Vždy je vhodné mať nainštalovaný nejaký spyware a adware a po ukončení sťahovnia si dať prhliadnuť disk(y) Ono tie svinské spywaráky nemusia byť len na veciach čo sa sťahujú, ale len sa jednoducho prikmotria od bohvie odkiaľ a sú tam. Mne tak stiahlo popri update antiviraku a tiež som sa čudoval ako to naletelo
12.4.2005 11:29:29   0.0.0.xxx 33
Ten internet, to je ale paráda co? Můžeš každýmu říct to, co by jsi mu do očí nikdy neřekl. Tak aspoň někde jsi king.
12.4.2005 12:37:11   0.0.0.xxx 33
crack
7.7.2006 22:11:36   82.202.112.xxx 11
chtěl sem si nainstalovat ten dřevěný motiv a pořád mi to píše že mi chybí nějaký soubor. mám XP SP 2. :-(

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.